Spojte se s námi


Evropská liga

Evropská liga – postup, naděje a vyřazení

Publikováno

dne

Před posledním kolem skupin Evropského poháru se v českých skupinách vyjasnilo u dvou našich zástupců.

Plzeňská Viktoria postupuje do vyřazovacích bojů, Fastav Zlín skončí ve skupině na posledním místě a tedy se s dalším kolem loučí.

Slávia bude mít k postupu větší naději při posledním zápase doma s Astanou, kde jí stačí bodovat.

Ve včerejších zápasech se projevila dobrá forma západočechů. Po spoustě promarněných šancí v prvním poločase vstřelila známému rumunskému soupeři FCSB-Steui Bukurešť dvě branky a vyhrála 2:0. Podařilo se jí, až ve čtvrtém vzájemném zápase během posledních pěti měsíců, konečně je porazit.

A znamená to již jasný postup ze skupiny. Lugano porazilo doma Beer Ševu 1:0. Radost zavládla na zaplněném stadionu u vedení, trenéra Vrby i u hráčů a rád je jistě i fanoušek. Jen si tak v duchu postesknou, bude to příště v Lize mistrů?

Slávia Praha podala kvalitní výkon na hřišti izraelského soupeře Maccabi Tel Aviv. Domácí, již bez nároku na postup, dlouho vzdorovali a zlomil je až krásný gól Hušbauera, střelou do šibenice, na konci přestávky. Ve druhé půli přidal stejný hráč druhý úspěch a výhra 2:0 byla na světě.

Pro sešívané bude tedy důležitý poslední zápas ve skupině, za 14 dní, doma s Astanou. K postupu stačí bodovat, ale snadné to nebude. Astana ukázala své kvality i v zápase s Villarrealem, kdy ve vyrovnaném zápase prohrála pouze 2:3.

Poslední český zástupce, nováček v Evropském poháru Zlín, podal na hřišti moldavského Tiraspolu dobrý výkon, byl vyrovnaným soupeřem, ale jeho slabá stránka dávat góly se znovu plně ukázala. Proto také prohrál nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Ševci se rozloučí domácím zápasem s Lokomotiv Moskva, kterým půjde o postup. Domácím již bohužel pouze o prestiž. Snad i tento faktor požene zlínské za ziskem dobrého výsledku, bodů a vlastně i financí.

7.12. se hraje poslední kolo skupin, pozornost bude zaměřena hlavně na boj Slávie, ale jistě i na ostatní dva celky, jímž by klid, že již už skoro o nic nejde mohl přidat i klidu k dobrým výsledkům. U Viktorky se to očekává, u Fastavu by to bylo milé překvapení.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.