Spojte se s námi


eSport

Druhý hrací den je tu! Sledujte nedělní semifinále e:LIGY živě

Publikováno

dne

Do historicky prvního finále e:LIGY se kvalifikovali prakticky všichni hlavní favorité, jako Emerickson, RIIJK, T9Laky a další. Naopak do závěrečné fáze turnaje se nepodívá The Johny, který reprezentuje tým Sparty Praha.

https://www.facebook.com/prvnifotbalovaliga/videos/2546039608797234/

Jak přesně semifinále bude probíhat?

Čtyři hráči každého klubu FORTUNA:LIGY se mezi sebou utkají o dvě postupová místa do finále Datart e:LIGY, ve kterém budou společně jako tým, reprezentovat barvy svého klubu.

Postupující z offline semifinálových klání se kvalifikují do finále, ve kterém se všech 16 klubů FORTUNA:LIGY utká mezi sebou o první titul mistra e:LIGY.

Dnes se představí od 12 hodin Baník Ostrava s Karvinou. Od 2 hodin Fastav Zlín s Opavou a Slovácko se Sigmou Olomouc odstartují své zápasy od 4 hodin.

Reklama

eSport

Playoff LCS: Zrodí se překvapení hned v prvním kole? Nebo favorité potvrdí svoji dominaci?

Další z velkých regionů LoL – americká LCS, vstupuje do playoff fáze. Šest týmů zabojuje o titul jarní části a dvě místenky na MSI.

Publikováno

dne

Další z velkých regionů LoL – americká LCS, vstupuje do playoff fáze. Šest týmů zabojuje o titul jarní části a dvě místenky na MSI.

Po krachu Teamu Liquid a také TSM – kteří nenaplnili generační obměnu a nepostoupili do playoff, se ve vyřazovací fázi utkají týmy Cloud9, FlyQuest, Evil Geniuses, Counter Logic Gaming, Golden Guardians a 100 Thieves.

Formát playoff narozdíl od LCK uvede hned první čtyřku základní části v prvním kole. Pátý a šestý tým na své soupeře vyčká v opravném Losers Bracketu.

FlyQuest vs. 100 Thieves

V prvním utkání se zítra večer našeho času utkají týmy FlyQuest a 100 Thieves. Při pohledu na papírové předpoklady lze očekávat, že FlyQuest budou velkým favoritem. Jenže poslední zápasy základní části ukázaly, že určitá dominance, kterou tým vykazoval, začala vyprchávat.

FlyQuest se může opřít o skvělou sestavu prověřenou z korejské LCK. Na bot lince skvěle hrající Prince bude potvrzovat roli nejlepšího marksmana ligy. 100 Thieves na druhé straně po počáteční krizi zabrali v závěru základní části a vyhráli posledních pět zápasů. Přenesou si skvělou formu i do playoff a překvapí favorita?

Sestava 100 Thieves kombinuje obrovskou zkušenost s dravým mládím. Na midu se navrátivší Bjergsen, který má obrovské zkušenosti a zaslouženou pozici nejlepšího midaře historie LCS nebo na botu další veterán Doublelift, považován za nejlepšího marksmana.

Velkým a příjemným překvapením je nováček ligy – support Busio, který spolu s Doubleliftem hrají velmi dobře a mohli by solidně zatopit.

Ať už zápas dopadne jakkoliv, poražený tým se utká týmem Golden Guardians. Vítěz vyzve lepšího z dvojice Cloud9 a Counter Logic Gaming.

Cloud9 vs. Counter Logic Gaming

Druhé utkání, které proběhne v pátek, svedou Cloud9 a Counter Logic Gaming. Po slabším záveru v podání hráčů FlyQuestu se Cloud9 posunuli do role největšího favorita na titul.

Konzistentní výkony a výborné čtení mety dává Cloud9 velké šance uspět proti Counter Logic Gaming. Nicméně není radno pocneňovat hráče CLG, vyřadili totiž z boje o playoff ambiciózní Team Liquid.

Counter Logic Gaming ale měli také velmi dobrý závěr sezóny a dá se očekávat, že potrápí velkého favorita. Americký talent na midu – Palafox ukázal, že se umí popasovat s nejlepšími midy ligy.

Celý tým však potřebuje sladit formu. V některých zápasech se tým uchyloval k chybám a zbytečným komplikacím, které Cloud9 může snadno potrestat.

Pokud mají někde Cloud9 slabinu, tak je to top linka. Fudge hraje sice velmi konzistentně po celý split ale občas dokázali soupeři využít někdy chaotičtější komunikace mezi topem a junglí Cloud9.

Obecně ale platí, že pokud se nestane velké překvapení, Cloud9 postoupí do dalšího kola a Counter Logic Gaming bude hrát opravné kolo proti Evil Geniuses.

Zdroj: LCS, Youtube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Jaro v LEC: Co přinesl druhý hrací týden?

Jarní část LEC má za sebou druhý týden základní části. Jaké zásadní momenty a překvapení jsme mohli vidět?

Publikováno

dne

Jarní část LEC má za sebou druhý týden základní části. Jaké zásadní momenty a překvapení jsme mohli vidět?

Základní část jarní LEC se přehoupla přes prostřední třetinu a nabídla spoustu zajímavých zápasů. Poznatky z tohoto týdne, které rezonují mezi fanoušky jsou však dva. Oba jsou velmi překvapivé.

Našli Fnatic cestu k lepším výkonům?

O týmu Fnatic se toho v posledních týdnech napsalo a řešilo na sociálních sítích hodně. Od tragického a potupného výkonu během zimní části přes změny v sestavě (článek o změnách naleznete zde), po neméně slavný vstup do jarní části. Jenže všechno špatné je pro něco dobré a vypadá to, že tým začíná znovu získávat půdu pod nohami.

Vstup do druhého týdne sice tým začal opět celkem jednoznačnou porážkou proti BDS. Další dva zápasy proti Team Heretics a KOI nám ukázaly úplně jiný tým. Tým hrál jinak, aktivně a zodpovědně. Nováčci Oscarinin a Advienne se sžili s vyšší úrovní soutěže, než na co byli v akademii zvyklí.

Zejména výkon Oscarinina je velkým překvapením. Mladý topař, který byl celkem rázně uvítán do ligy a byla na něm znát velká nervozita, začal hrát ve velké pohodě.

Oscarinin po zápase s KOI v rozhovoru přiznal, že vstup do nejvyšších vod evropského LoL byl velmi náročný a stresující. Kombinace s nervozitou a situací ve které se momentálně tým nachází, byl velký problém podávat dobré výkony.

Fnatic se nejen díky jeho zlepšení a adaptaci, vymanili z nepříjemných vod nejhoršího týmu ligy. Poslední již výše zmíněné zápasy ukazují, že tým postupně získává potenciál a sílu, od kterého se očekávají velké věci.

Příští týden bude však klíčový. Momentálně sdílí Fnatic skóre 2:4 se třemi dalšími týmy a očekává se, že zápasy nebudou jednoduché. K postupu do další fáze v zimní části stačilo vyhrát tři zápasy z devíti, bude to dostačující i tentokrát?

Jsou MAD Lions ve výsledkové krizi?

Zatím velké rozčarování zažívají fanoušci a experti u týmu MAD Lions. Finalista zimní části zatím prožívá velmi nepovedený start. Tým se prozatím nedokázal adaptovat na změny v metě a i na rychlejší tempo hry.

Krásným příkladem bylo poslední utkání proti Team Heretics. Zda se jedná o menší výsledkovou krizi nebo ne, ukáže poslední týden. Zatím to dle výsledků vypadá, že MAD Lions, kteří mají aktuálně skóre 2:4, budou mít velké problémy postoupit.

Tým, který v posledních letech patří k nejlepším v LEC, by mohl také trestuhodně zahodit získaný bodový náskok. Při kvalifikaci na MSI nebo Worlds (mistrovství světa) se totiž počítají body za umístění na konci splitů. Případný nepostup do další fáze jarní LEC, by znamenal konec nadějí na kvalifikaci pro MSI. Tento možný neúspěch rozhodně uvítají ostatní soupeři.

Zdroj: LEC, Youtube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCK: Kdo ze čtveřice týmů postoupí do druhého kola?

Jihokorejská LCK začne ve středu rozehrávat playoff a souboj nejen o titul jarní části, ale také o dvě místenky pro turnaj MSI.

Publikováno

dne

Jihokorejská LCK začne ve středu rozehrávat playoff a souboj nejen o titul jarní části, ale také o dvě místenky pro turnaj MSI.

Do playoff LCK postoupila šestice týmů – T1, Gen.G, KT Rolster, Dplus KIA, Liiv Sandbox a Hanwha Life Esports.

T1 a Gen.G si na základě výsledků ze základní části zajistily start až ve druhém kole. Zbylá čtveřice si v prvním kole zahraje o postup a šanci reprezentovat Jižní Koreu na květnovém MSI, které se koná Londýně. Los určil, že se v prvním kole utkají KT Rolster proti Liiv Sandbox a Dplus KIA s Hanwha Life Esports. Všechny zápasy jsou Bo5 (Best of Five).

KT Rolster vs. Liiv Sandbox

Středeční série bude ve znamení souboje třetího se šestým týmem základní části. KT Rolster zažili po výsledkové houpačce během jarní části, výkonnostní skok v závěru a patřili k nejlépe hrajícím týmům. Liiv Sandbox měli přesně opačný výkon. Skvělý start do sezóny přibrzdily lehce nešikovné prohry se slabšími týmy a ani závěr je nezastihl v optimální formě.

KT budou v této sérii favoritem, nicméně playoff zápasy v LCK jdou celkem pravidelně proti papírovým předpokladům a akutální formě jednotlivých týmů.

Série bude také ukázkou, zda skvělý závěr základní části, byl pro KT oprávněný. Mnoho fanoušků a expertů vyjádřilo optimismus po letech výsledkových kolotočů a věří, že tentokrát by KT mohli dojít daleko. Zejména velké vítězství nad Gen.G ukázal, že tým si momentálně věří.

Pro Liiv Sandbox je série příležitostí, vrátit se ke stabilitě a herní pohodě. Klíčové pro oba týmy bude zejména mid a bot linka. Souboj mezi Clozerem a BDD na midu slibuje velkou podívanou. Totéž platí i souboji na botu.

Envy a Kael z týmu Sandbox ukázali už několikrát, že dokážou velmi dobře potrápit i nejlepší bot dvojice v lize. Aiming a Lehends na druhé straně jsou neméně kvalitní a zejména Lehends se svými překvapivými volbami hrdinů, může být pro KT žolíkem.

Vítěz této série se pravděpodobně utká s hegemonem LCK – T1. Je však nutné upřesnit, že T1 mají díky prvnímu místu ze základní části, právo volby svého soupeře.

Pokud by KT postoupili dále, můžeme očekávat třaskavý souboj nejslavnějšího a nejstaršího esportového derby planety – KT vs. T1, známe také jako Telecom War.

Dplus KIA vs. Hanwha Life Esports

Čtvrteční série nabídne souboj čtvrtého týmu s pátým. Zde se dá očekávat jednoznačnější průběh. Hanwha Life Esports sice zažili určitou renesanci výkonů, zejména díky zisku vynikajícho marksmana Vipera.

Viper se vrátil do LCK z čínské LPL a budí oprávněný respekt. Jenže Hanwhu trápí častá nesynchronizace a zbytečné ztráty.

Tým může hřát fakt, že byl jediný, kdo porazil T1 v základní části a překazil jim perfektní split. Bude to však dostačující i proti velkému obrovi v podobě Dplus KIA?

Dplus KIA přes drobné výpadky hraje velmi konzistentně. Může se opřít o skvělou jungle a mid. Canyon dlouhodobě patří k nejlepším junglerům LCK. Totéž platí i o Showmakerovi. Nicméně poslední dva zápasy před playoff s největšími favority a rivaly – T1 a Gen.G, skončily jednoznačně 0:2.

Zda se to podepíše na výkonu Dplus, je nyní těžké odhadovat. Pořád však platí, že Dplus se umí výborně připravit a pozice favorita je oprávněná.

Na vítěze této série zatím čeká ve druhém kole hráči Gen.G. Podobně jako u předchozí série, rozhodne volba T1. Pokud by však došlo na scénář Gen.G a Dplus by postoupili přes Hanwhu, můžeme očekávat fantastickou sérii.

Koneckonců poslední vzájemné souboje v Bo5 mezi Dplus a Gen.G patřily k ozdobám LCK nebo posledního světového šampionátu.

Zápasy začínají ve středu, respektivě ve čtvrtek 9:00 našeho času. Sledovat je můžete buď na Youtube kanálu LCK nebo na Twitchi LCK.

Zdroj: LCK Global, Youtube

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené