Spojte se s námi


La Liga

Dozvuky z Japonska aneb výhra Barcelony nad Visselem, oznámení spolupráce mezi kluby a vyjádření hráčů a trenéra

Publikováno

dne

Barcelona absolvovala v sobotu druhý přípravný zápas v rámci letošního léta, ve kterém porazila Vissel Kóbe 2:0 zásluhou dvou branek Carlese Péreze, který debutoval v áčku. A právě s japonským celkem, v jehož kádru působí už 4 bývalí barcelonisté, pak oznámila vzájemnou spolupráci.

Sayonara! FC Barcelona má za sebou první část své přípravy, ve které pobývala v Tokiu a poté v Kóbe. Právě ve druhé jmenované metropoli vyzvala Vissel, za který hrají Andrés Iniesta, David Villa, Sergi Samper a od soboty také Thomas Vermaelen.

V prvním poločase dominoval Antoine Griezmann, kterému perfektně sedla role falešné devítky a byl zapojený do spousty útoků, jenž připravoval i zakončoval. S několika hráči byl na stejné vlně a chybělo opravdu málo, aby se prosadil.

Po změně stran přišlo prolomení bezbrankového stavu a ve zbrusu nové sestavě se blýskl hlavně mladý křídelník Carles Pérez. První branku dal po krásné narážečce s Malcomem Oliveirou a střelou mezi nohama brankáře a druhou zpoza vápna z úhlu o vzdálenější tyč.

Povedený výkon, leč někdy nepřesný, prezentoval Ousmane Dembélé, který se dostával do příležitostí, ale chyběl mu poslední dotyk. Vidět byl rovněž další nováček v týmu, Nizozemec Frenkie de Jong.

Ernesto Valverde chválil odchovance

Bylo to pro nás velmi emotivní. Pobyt v Japonsku jsme si spojili s pozitivními pocity a mohli jsme vyzkoušet mnoho věcí. Bylo neuvěřitelné horko a neskutečná vlhkost. Jsem šťastný, jelikož jsme dosáhli toho, co se od nás očekávalo a to bez větších překážek. Jenom Piqué nenastoupil a to kvůli prevenci,“ řekl hned po utkání trenér Ernesto Valverde.

Ten se poté vyjádřil k několika hráčům, včetně Frenkieho de Jonga. „Hrál na jiné pozici, jelikož uprostřed byl Sergi Roberto a on byl na kraji zálohy. Měli jsme šanci vyzkoušet různá řešení a myslím si, že nám pomůže na obou postech. Je stále příliš brzy na to mu přiřadit místo na hřišti. Fakt, že dokáže hrát na obou zmíněných, je pro nás samozřejmě skvělé.

Vissel se snažil hrát zezadu a líbí se mi, jak jejich brankář hraje nohama. Takový zápas je velmi důležitý a chyby je stály hodně. Mají však svůj styl a myslím si, že jim přestup Vermaelena prospěje,“ dodával Valverde, než okomentoval výkon Ousmana Dembélého. „Byl ve hře velmi aktivní a jeho přístup je skvělý. Doufáme, že to přetaví v branky, práci a bránění.

Je dobré, že se takoví hráči dostávají na plac a dávají góly. Ukazují tím, že jsou alternativou a my jsme za ni rádi. Až začne LaLiga a soutěžní zápasy, uvidíme, s kým budeme moct počítat. Je dobré, že odchovanci jdou dopředu. Dnes dal dva góly Carles Pérez a to jsou dobré zprávy. Doufáme, že půjde dopředu,“ pravil rodák z Viandaru de la Very, než se pustil do zhodnocení turné.

V obou zápasech jsme si vytvářeli více šancí ve druhém poločase a je pravdou, že jsme neměli příliš mnoho útočníků. Dobří hráči si mezi sebou pochopitelně rozumí lehce a uvidíme, jak bude Griezmann spolupracovat s Messim. Snad to bude fungovat. Rychle se pohybuje a to potřebujeme. Bylo rovněž důležité, aby nové posily poznaly své kolegy a toho se dá dosáhnout postupně díky zápasům.“

Carles Pérez: Už od mala bylo mým snem skórovat za Barcelonu

Z řad hráčů nesměl na pozápasových rozhovorech chybět autor obou branek, jednadvacetiletý Carles Pérez. „Jsem zde proto, abych využil šance a aktuálně jsem hráčem Barcelony B. Nevím, co se stane, ale budu pokračovat v mé práci a pomáhání týmu.

Dembélé je kus dobrého hráče a myslím si, že v této sezoně bude hodně důležitý pro tým. Je rychlý a obtížný na bránění,“ okomentoval pak svého parťáka z útoku a pokračoval hodnocením Griezmanna. „Pokud bude odvádět dobrou práci, nakonec do sebe všechno zapadne.

Je zřejmé, že být v nejlepším týmu znamená kupovat nejlepší hráče. Zde je to o práci, trpělivosti a starosti o detaily. Už od mala jsem fanouškem Barcelony a bylo mým snem za ní skórovat. Chci být v prvním týmu,“ pravil Pérez, jinak odchovanec Espanyolu.

Araújo: „Každý den pracuji, abych se dostal do áčka“

Proti Visselu si zahrál taky uruguayský střední obránce Ronald Araújo. „Když přijdete do Španělska, potřebujete strávit delší čas adaptací, ale doufám, že díky mé práci budu mít více šancí nastoupit. Snil jsem o tom už od doby, kdy jsem byl dítě a tvrdě jsem pro to dřel. Je tady velmi dobrá skupina a každý s námi mluví, jelikož si uvědomuje, že je to pro nás první předsezona.

Za vzora mám Piquého, k němuž vždy vzhlížím. Vidím v něm dovednosti, které se potřebuji naučit, jako například postavení na hřišti. A v mé zemi bývá ještě vzorem Diego Godín. Luis je také příkladem pro každého Uruguayce a zdroj hodný následování. Bylo by pěkné s nimi odletět do Miami, dát si yerbu maté a pohovořit spolu. Hlavně si spolu popovídat,“ dodával dvacetiletý stoper.

Sergi Roberto: „Návrat do středu zálohy schvaluji, ale otázka, jestli budu hrát“

Bylo velmi horko, ale rád jsem viděl Sergiho, Andrése a Villu. Bylo však divné, že měli na sobě jiný dres,“ řekl na úvod svého interview po závěrečném hvizdu Sergi Roberto, který se vrátil do středu zálohy. „Opravdu se mi tato myšlenka líbí, ale problémem je, že máme hodně záložníků. Jsem ambiciózní a budu pracovat na tom, abych hrál na takovém postu, který mi vybere kouč.

Budou to dobré zprávy tehdy, pokud budu hrát. Jinak to je špatné. Je však dobré soupeřit s nejlepšími. Ti nejlepší na světě působí zde a na hřišti jich může hrát pouze 11. Budu bojovat o své místo a snažit se být lepší, než v minulé sezoně. A to musí každý.

Jeden z kapitánu pak okomentoval nově příchozího Frenkieho de Jonga. „Adaptuje se velmi dobře a všichni jsme sledovali jeho hru v Ajaxu, která byla na velmi vysoké úrovni. Je snadné hrát po jeho boku na trávníku a dobře spolupracuje i s dalšími kolegy. Hrát vedle něj a Aleňi je potěšením.

Rekonstrukce Camp Nou by mohla být dokončena do pěti let

Součástí turné po Japonsku nebyly pouze dva přátelské zápasy v rámci Rakuten Cupu, ale také aktivity nefotbalového charakteru, jako diskuze o plánovém projektu Espai Barca v tokijském Instituto Cervantes. Viceprezident klubu Jordi Moix pohovořil o historii klubu, jeho hodnotách a zveřejnil několik detailů o rekonstrukci Camp Nou, která je hlavním bodem.

Stavbyvedoucí Will Mannarelli vyjádřil naději, že bude vše dokončeno do roku 2024. Moix, který dodal, že se musí počkat na plánovaná povolení a dokumenty, následně potvrdil, že Barceloně náleží pozemek ve výměře dvaceti hektarů a ten musí ocenit. Součástí rekonstrukce je totiž výstavba barcelonského kampusu, kanceláří, hotelu a nové haly Palau Blaugrana.

„Kde je Abeho dres?,“ ptali se fanoušci v obchodě

Velká pozornost se upínala na Hirokiho Abeho, nového hráče barcelonské rezervy, který nenastoupil do žádného zápasu kvůli zranění. Ve fanouškovském obchodě s rozlohou pouhých 35 m ² v centru Tokia, nacházejícím se kousek od známého přechodu pro chodce Shibuya, který byl před nedávnem otevřený i s účastí Iniesty, byla velká poptávka po jeho dresu.

Ten však v nabídce chyběla to proto, že Abemu nebylo jako řádnému členovi béčka přiřazeno číslo. Stejně tak chyběly na skladě dresy se jmenovkou Griezmann. Vůbec nejprodávanějšími jsou pak ty od Lionela Messiho, Luise Suáreze a Gerarda Piquého, přičemž každý má i jinou cenu. Nejdražší je dres prvně jmenovaného a nejlevnější pak ten posledního.

Spolupráce FC Barcelona & Vissel Kóbe od teď oficiální

Zástupci obou klubů, které se proti sobě utkaly o minulé sobotě, podepsali vzájemnou spolupráci pro nadcházející ročník s možností prodloužení o další rok. Rádi by skrze ní využili synergie v rámci sdílení znalostí na technické úrovni (trénink personálu, pracovní systémy) a také na té obchodní (marketing, komerční aspekty a společné projekty).

Díky této dohodě si budou moci oba celky mezi sebou posílat mladé hráče, aby si vyzkoušeli jiné prostředí a dostali šanci rozšířit si svou kariérní dráhu. K tomu budou Barca s Visselem sdílet reporty hráčů i týmů a Katalánci pomohou svým japonským přátelům se skautingem po celém světě. Asijský partner zase poskytne FCB přehled o asijském trhu.

Toto partnerství prohlubuje vzájemný vztah, který je nyní posílený silnou přítomností ex-barcelonistů. Vissel už nyní zapojil nové tréninkové metody, které odkoukal od Barcelony při jedné ze svých návštěv, a vychovává novou generaci talentů. Dodejme, že už druhým rokem je hlavním globálním sponzorem obou celků firma Rakuten.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.