Spojte se s námi


Fotbal

Del Piero, ale i Buffon! Pět největších srdcařů historie Juventusu

Publikováno

dne

Juventus je nejúspěšnější italský tým co se minulosti i současnosti týče. Jeho dres oblékala řada hvězd, dnes se podíváme na seznam hráčů s nejvíce starty za Juventus.

Juventus

Pátý flek drží Giorgio Chiellini, stoper, jenž s Juventusem vyhrál sedmkrát v řadě ligový titul čeká na úspěch v Lize mistrů. V černobílém dresu odehrál už 509 zápasů a stal se turínskou ikonou.

Čtvrté místo patří Giuseppe Furinovi. Ten si v Juventusu zahrál v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století. Byl to záložník, který miloval míč na noze a v černobílém dresu stihl během 13 sezón 528 zápasů.

Bronzovou pozici hájí Gaetano Scirea. Italský obránce v Juventusu hrával taktéž v sedmdesátých a osmdesátých letech a stihl 552 utkání. V dresu Staré dámy v roce 1989 ukončil kariéru.

Druhé místo patří Gianligui Buffonovi, legendární gólman stihl v dresu Juventusu 667 zápasů, během kterých vyhrál nespočetkrát Serii A, na Ligu mistrů však nikdy nedosáhl. Jednu z posledních šancí má letos, tak uvidíme.

Nejvíce startů v dresu Juventusu má Alessandro del Piero, ofenzivní záložník je jediným hráčem, jenž stihl přes 700 utkání, konkrétně 705. Ve svých letech patřil k nejlepším na světě a pro mnohé fanoušky Juventusu je to nejlepší hráč, co kdy černobílý dres oblékl.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.