Spojte se s námi


Cyklistika

Cyklistické Giro odstartovalo, úvodní časovku vyhrál Ital Ganna

Časovkou začala první Grand Tour sezóny – italské Giro d‘ Italia. Na začátek 104. ročníku čekala jezdce krátká časovka, která měla pouze 9 kilometrů. Vítězem se stal Ganna ze stáje Ineos.

Publikováno

dne

Časovkou začala první Grand Tour sezóny – italské Giro d‘ Italia. Na začátek 104. ročníku čekala jezdce krátká časovka, která měla pouze 9 kilometrů. Vítězem se stal Ganna ze stáje Ineos, na pódiu ho doplnilo duo z týmu Jumbo Visma – Edoardo Affini a Tobias Foss. Čech Jan Hirt dojel až na 135. místě.

Zdroj: Pixabay

První etapa byla v režii časovkářských specialistů. V jízdě proti chronometru byl nejúspěšnější Ital Ganna a potvrdil roli největšího favorita časovky. Jezdec stáje Ineos, stejně jako v minulém ročníku, ovládl úvodní etapu.

V nedělní etapě pojede v růžovém dresu (trikot pro nejlepšího jezdce celkového pořadí). S mírným odstupem dojel na 2. místě Ital Affini, bronzovou příčku obsadil Nor Foss.

A co favorité? Mezi nimi to bylo poměrně klidné a všichni zajeli dost podobně. S krátkou časovkou si z nich nejlépe poradila dvojice z Quick Stepu – Almeida (4. místo, +0:17) a Evenepoel (7. místo +0:19).

Na předních pozicích také dojel Sivakov, Yates, Bernal či Nibali. Nejméně se vedlo Buchmannovi (104. místo +0:55). Ztráty jsou však minimální, pro další vývoj závodu nic neznamenají. O vítězi se bude rozhodovat v jiných etapách.

Jediným českým zástupcem letošního ročníku Gira je Jan Hirt. Úvodní časovka se mu příliš nepovedla. Dojel v poli poražených až na 135. místě. (+1:06). Netřeba z toho dělat nějaké závěry. Hirt nikdy nebyl žádný extra časovkář. Jak je na tom po fyzické a výkonnostní stránce ukáží až první kopcovité etapy.

V neděli čeká peloton 176 km dlouhá, rovinatá etapa. O vítězství by si to měli rozdat sprinteři. Sagan a spol. budou usilovat o první body do sprinterské soutěže. Bitva o zelený dres může započnout.

Výsledky 1. etapy:

1.Ganna 8:47, 2. Affini +0:10, 3. Foss +0:13, 4. Almeida +0:17, 7. Evenepoel +0:19, 32. Sivakov +0:34 37. S. Yates +0:38, 40. Bernal +0:39, 50. Nibali +0:41, 135. Hirt +1:06

Zdroj: Giro d‘ Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.