Spojte se s námi


eSport

Cristiano Ronaldo investoval téměř miliardu do vzniku nové fotbalové videohry! Ta má konkurovat EAFC. Velký milník, hlásí tvůrci

Milovníci fotbalových videoher se dočkávají skvělé zprávy. EAFC by se totiž měla dočkat zajímavé konkurence v podobě UFL. Rozhodně by se nemělo jednat o nějaký druhořadý projekt. Nemalé peníze do něj totiž nově investoval hvězdný Cristiano Ronaldo.

Publikováno

dne

Milovníci fotbalových videoher se dočkávají skvělé zprávy. EAFC by se totiž měla dočkat zajímavé konkurence v podobě UFL. Rozhodně by se nemělo jednat o nějaký druhořadý projekt. Nemalé peníze do něj totiž nově investoval hvězdný Cristiano Ronaldo.

EAFC, dříve FIFA, je v současnosti v podstatě bez konkurence. Dříve se s populární videohrou z dílny EA Sports snažili měřit tvůrci KONAMI se značkou Pro Evolution Soccer, nicméně v posledních letech FIFA zkrátka byla lepší a Pro Evolution Soccer od roku 2021 víceméně neexistuje.

Z videohry Pro Evolution Soccer se stala značka eFootball, o níž v podstatě není příliš slyšet. Změnil se model, změnilo se vše. FIFA, dnes už tedy EAFC, tedy přišla o jedinou konkurenci.

Přitom se už několik let řeší, že EA Sports svou proslulou hru příliš nevylepšuje. Kritiky je hodně, nicméně když není konkurence a hráči nemají po čem sáhnout, pochopitelně si hru stejně koupí a EAFC rozhodně tvůrcům neprodělá, i když nedojde k revolučním změnám.

Během roku 2021 ovšem přišla zpráva, že má vzniknout nová videohra pod názvem UFL. Tu stále vytváří společnost Strikerz Inc., přičemž vývoj hry probíhá už více než pět let. Očekávalo se, že by mohla vyjít v roce 2023, zatím se tak ovšem nestalo.

Nebylo zatím oznámeno ani oficiální datum vydání, nicméně na podzim začala testovací fáze. UFL bude možné hrát na konzolích PlayStation 5, Xbox Series X a S.

Nyní navíc značka UFL oznámila velkou novinku. Jedním z investorů se totiž stal Cristiano Ronaldo, který do tvorby nové videohry vložil nemalé peníze.

Cristiano Ronaldo investuje do videohry UFL

Cristiano Ronaldo byl v úterý představen jako další z investorů do nově vznikající videohry UFL. Je součástí skupiny investorů, která se rozhodla do vývoje hry investovat přes 40 milionů dolarů, tedy téměř miliardu korun.

Ronaldo je světově známou postavou, tudíž kromě financí pomůže UFL také marketingově. Už jen to, že je s touto značkou spojen, rozhodně bude pro novou fotbalovou videohru velice zásadní, jelikož se dostane do povědomí mnoha lidí.

UFL pak má jasný cíl. Má se jednat o přímou konkurenci EAFC, přičemž má fungovat na modelu free-to-play, tedy má být zadarmo. Chce stavět na tom, že bude klást důraz na férový přístup pro hráče.

„Jsem nadšený, že mohu být součástí tohoto projektu. UFL se může stát novým druhem fotbalových her,“ vyjádřil se Cristiano Ronaldo podle serveru Business Wire.

„Připojení Cristiana jako partnera a investora je významným krokem vpřed a potvrzením naší vize vytvořit přední hru pro fotbalové fanoušky na celém světě. Společnost UFL se zavázala k inovacím, technologiím a zábavě. V herním průmyslu vidíme významný potenciál dělat věci jinak. Toto je ambice, kterou sdílí i Cristiano. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat,“ říká generální ředitel Strikerz Inc. Eugene Nashilov.

Tvůrci UFL věří, že zaplní mezeru na trhu fotbalových her. Slibuje nejen bohatý herní zážitek, ale také neustálý pokrok, výjimečnou hratelnost, odměňování taktických znalostí i herních schopností. Hráči mají dostat možnost klub budovat od základů.

Zdroj: Business Wire, Essentially Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.