Spojte se s námi


eSport

Čínský obr na hraně propasti. RNG zažívají nejhorší split od roku 2015

Nejslavnější čínské organizaci v LoL hrozí neobvyklý scénář. Zápas před koncem základní části LPL jsou na pokraji vyřazení, z bojů o playoff.

Publikováno

dne

Nejslavnější čínské organizaci v LoL hrozí neobvyklý scénář. Zápas před koncem základní části LPL jsou na pokraji vyřazení, z bojů o playoff.

Royal Never Give Up (krátce RNG), je v Číně takovým pojmem, jako v Evropě Fnatic a G2 Esports nebo v Koreji T1. Jedna z nejstarších LoL organizací, která historicky patří k nejlepším týmům světa, zažívá tragický vstup do sezóny 2023.

Výkony jako na houpačce způsobily, že mohou zopakovat historický nezdar z roku 2015 a nepostoupit do playoff, čínské LPL.

Tato neobyklá pozice budí oprávněně velké rozpaky. Tým kolem velkých hvězd čínské nejvyšší soutěže, který na posledním světovém šampionátu skončil ve čtvrfinále a zároveň je stále zatím aktuálním vítězem MSI, hledá marně stabilitu.

Posledním pomyslným hřebíčkem do rakve plánů na postup byla nečekaná prohra 0-2, s nováčkem LPL – Ninjas in Pyjamas (známá esport organizace, zejména ze hry Counter-Strike, která odkoupila tým Victory Five – pozn. autora).

Tento nepříjemný výsledek způsobil velké otazníky, zda velká a slavná organizace je vůbec připravena na playoff a zda nedojde ke změnám i uvnitř vedení organizace. I když série byla vyrovnaná, překvapení a výsledek 0-2 hovoří za vše.

Ninjas in Pyjamas zatím v lize sbírají zkušenosti, nicméně cenný skalp jednoho z titánů světového LoL se počítá. I když jsou mimo boje o playoff.

Přidala na výkonnostní nestabilitě chyba trenérů?

Nestabilita herního výkonu a přípravy je znát i mimo hráčskou sféru. Nedávno vzbudil velký rozruch i TikTok, na kterém se generální manažer organizace, omlouval fanouškům za špatné rozhodnutí trenérského štábu.

Trenéři se během série proti Anyone’s Legend rozhodli střídat marksmana Tangyuana za Angela, což vyústilo v nepříjemnou náladu v týmu. RNG tuto sérii nakonec prohráli 1-2.

Čínská LPL je oproti jiným velkým ligám ve světě jinak postavená. Funguje na jiném formátu a i podmínky pro playoff jsou jiné.

Liga má momentálně sedmnáct týmů a hraje se systémem single round robin (každý s každým jednou = 16 zápasů v základní části – pozn. autora). Do playoff postupuje desítka týmů, kde se systémem předkol a opravných kol dojde k šampionovi ligy.

RNG čeká poslední zápas ve čtvtek, proti Rare Atom. I případná výhra jim však nemusí stačit. Tým je zatím jedenáctý a musí spoléhat na zaváhání jednoho z dvojice Inviticus Gaming nebo WE.

Případný nepostup do playoff bude u čínských fanoušků hodně divoké a probírané téma. Lze očekávat, že nastanou určité změny uvnitř organizace.

Zdroj: Twitter, LPL Fanclub, Youtube, Onivia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.