Spojte se s námi


Chance Liga

Budoucí hvězdy Fortuna ligy? Tahle jména si zapamatujte

Publikováno

dne

Fortuna liga nijak zvlášť nechrlí mladé talenty jako třeba nizozemská či belgická liga. Trenéři raději sázejí na zkušené a starší hráče, o to těžší je pro mladíky se prosadit. I přesto se však jednou za čas najde velký talent, který se dokáže prosadit i přes svůj nízký věk. V posledních letech to byli například Alex Král či Adam Hložek.

Teď se pojďme podívat na hráče, jenž by mohli v nové sezoně vyletět strmě vzhůru. Jedná se o fotbalisty, kteří nemají v lize moc odehráno a může to být tak jejich průlomový ročník.

Patrik Hellebrand – SK Slavia Praha, záložník

Zdroj: slavia.cz

Mladý talentovaný záložník přišel do Edenu v zimě v rámci přebudování sešívaného kádru. Na jaře zasáhl do deseti zápasů a i v té malé porci minut ukázal své schopnosti. Skvělá práce s balonem, nízké těžiště, kvalitní souboje jeden na jednoho.

V mistrovském kádru má velkou konkurenci ve Stanciovi a Ševčíkovi, avšak může jim krýt záda z lavičky a po jejich možném odchodu vůdčí roli převzít.

Adam Karabec – AC Sparta Praha, záložník

Zdroj: sparta.cz

Teprve 17letý záložník debutoval v rudém dresu v únoru proti Olomouci. Svůj gólový instinkt ukázal už ve druhém startu, když naskočil v Karviné na poslední minutu a ihned skóroval. Celkově naskočil do 10 zápasů v lize a další určitě přidá v následujícím ročníku.

Podle mnohých odborníků má stejný či dokonce větší talent než jmenovec Adam Hložek. David Holoubek ho díky jeho stylu hry a vytříbřené technice pasoval do Španělska. Hráč narozený teprve v roce 2003 na to rozhodně má.

Michal Beran – SK Slavia Praha, záložník

Zdroj: slavia.cz

19letý střední záložník se postupně začal objevovat v kádru Liberce už na podzim. Nejprve ho Pavel Hoftych nominoval na lavičku, poté dvakrát nastoupil v poháru. Debutoval 30. září proti Českým Budějovicím.

Prosadil se zejména na jaře, kdy svým umem okouzlil i Jindřicha Trpišovského, jenž po něm sáhl ihned po skončené sezoně. Talentovaný mladík se musí nejprve obouchat a nabrat sílu, pravděpodobně se tak půjde rozehrát na hostování do Liberce. Slavia v něm však vidí velkou budoucnost.

David Heidenreich – FK Teplice, obránce

Zdroj: fkteplice.cz

Nejlepší dorostenec roku 2018 fotbalově rostl v italské Atalantě, kde loni úspěšně válel za tým U19. V A-týmu přičuchl k atmosféře pouze párkrát na lavičce, do utkání nezasáhl. Překvapení letošní Ligy mistrů i Serie A s ním do budoucna počítá, což stvrdilo novým kontraktem.

Jako první krok do velkého fotbalu tak zvolil mladý stoper Teplice, tedy tým kde působil před odchodem do Itálie. Trenér Hejkal si jeho práci v přípravě velice pochvaluje a Heidenreich se tak může odrazit k velké kariéře.

Lukáš Matějka – Viktoria Plzeň, útočník

Zdroj: fcviktoria.cz

Odchovanec plzeňské Viktorky je čistým gólostřelcem. V uplynulé sezoně FNL se stal druhým nejlepším střelcem s 16 brankami. V dresu Ústí nad Labem prožil velice úspěšnou sezonu a tak se na startu nové sezony hlásil ve Štruncových Sadech.

V týmu Adriána Guľy bojuje o prostor v kádru, hned v prvním utkání vstřelil gól. V útoku mu bude konkurovat Beauguel s Chorým, francouzský útočník však velice často řeší rasistické problémy a není tak zcela jisté, zda odehraje celou sezonu bez zádrhelu. Druhý jmenovaný má zase problémy s disciplínou, jelikož je velkým sběratelem žlutých karet.

Pro 22letého Matějku se tak otevírá možnost konečně ukázat svoje schopnosti na nejvyšší scéně.

Kryštof Daněk – Sigma Olomouc, záložník

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Teprve 17letý záložník se v Sigmě začal prosazovat lehce už v loňské sezoně, když naskočil do 3 utkání. V letní přípravě však dostává velký prostor a je velice pravděpodobné, že v této sezoně dostane více prostoru.

Po možném odchodu Davida Housky by mohl převzít roli dirigenta zálohy, předpoklady k tomu jistě má. Disponuje kvalitní prací s míčem, střílení gólů mu také není cizí. Akademie Sigmy by tak mohla vyslat do světa další talent.

Zdroj: livesport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.