Spojte se s námi


Fotbal

Bojan: Xavi si je s Barcelonou souzený

Publikováno

dne

Aktuálně hráč kanadského Montrealu Impact, Bojan Krkič, se v interview rozpovídal o svém současném kouči, Thierrym Henrym, jenž je stejně jako on bývalým barcelonistou. Právě o Barceloně byla řeč také – kdysi velký ofenzivní talent katalánského celku vyjádřil svůj názor o Xavim Hernándezovi v roli trenéra.

Thierry Henry je nyní tvým koučem a v minulosti to byl právě on, kdo to nahrával na první gól na Camp Nou. Osud.

Teď se samozřejmě bavíme o odlišné pasáži, ale Henry bude pro mě vždy důležitou osobou mé kariéry. V áčku Barcy jsem hrál první sezonu a jeho každý obdivoval. V sedmnácti letech jsem s ním mohl sdílet místo v šatně a na hřišti a to byla velká odměna. Vždy na to budu pěkně vzpomínat.

Když posloucháš Henryho, zdá se, jako by prošel La Masiou. Je to obhájce stylu „přeber míč, nahraj míč“ a baga na trénincích, což se stalo i součástí jeho života. Hovoříte pořád o této filozofii?

Ano. Vždy říká, že hraní za Barcelonu pro něj bylo velkou výzvou a zkušeností. Téměř celou kariéru strávil v Arsenalu, kterého také charakterizuje dobrá hra s míčem – a to dokonce i v lize, jakou je Premier League. Henry nasál hodně od lidí, kteří mají rádi fotbal.

Myslíš si, že by se Xavi mohl brzy stát koučem Barcelony?

Dříve či později bude součástí klubu. Chci, aby v klubu bylo hodně jeho odchovanců a Xavi je jedním z nich. Hrstka lidí to cítí tak, jako on. Hodně zná akademii a kabinu a myslím si, že si jsou navzájem souzení.

Jak se dokáže fotbalista jako Messi neustále motivovat k tomu být i nadále hladový po titulech?

Domnívám se, že se to bude brzy analyzovat, nebo už to zanalyzováno je. Každý jej obdivuje. Nemám rád porovnání, ale ve fotbale se objevila spousta skvělých hráčů a Leo je jedním z nich. Rozdíl je v počtu let, v nichž soupeří na této úrovni. Dosáhnout vrcholu není tak těžké, jako na něm pak setrvat. Jeho vytrvalost ve spojení s tak vysokými nároky, které si klade, je téměř nelidská. Mnozí neuspějí, ale Leo uspěl.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.