Spojte se s námi


Chance Liga

Berbr, Rogoz a kdo dál? Zadržení sudí pískali i první ligu, tři z nich nejčastěji zápasy Plzně

Deník Sport zveřejnil pár hodin po policejním zásahu v sídle FAČR většinu zadržených jmen pro podezření z korupce. Kromě Romana Berbra v seznamu figuruje Martin Svoboda, jenž byl před osmi lety zapleten do aféry údajných pokusů o manipulaci zápasu mezi Jabloncem a Plzní.

Publikováno

dne

Deník Sport zveřejnil pár hodin po policejním zásahu v sídle FAČR většinu zadržených jmen pro podezření z korupce. Kromě Romana Berbra v seznamu figuruje Martin Svoboda, jenž byl před osmi lety zapleten do aféry údajných pokusů o manipulaci zápasu mezi Jabloncem a Plzní, nebo také Roman Rogoz, který dělá v současné době sportovního ředitele druholigového Vyšehradu. Právě kolem Slavoje Vyšehrad se celá kauza točí. Kteří další „Berbrovi muži“ byli zadrženi?

Zdeněk Koval se pohybuje na listině ligových rozhodčích už devět sezon. Do této chvíle si připsal 98 zápasů v roli pomezního.

Ze všech ligových týmů řídil nejčastěji duely Viktorie Plzeň, a to už konkrétně ve 21 případech. Druhým týmem v jeho žebříčku odpískaných zápasů je Slovan Liberec, na který dohlížel sedmnáctkrát.

Dalším zadrženým mužem s praporkem je Michal Myška. Čtyřiačtyřicetiletý rozhodčí píská první ligu pátou sezonu, připsal si celkem 58 startů.

Také on je nejčastěji delegován na zápasy plzeňské Viktorie, pískal ji už čtrnáctkrát. Jen u pražských Bohemians se dostal alespoň na metu deseti zápasů, u ostatních týmů už nikoliv.

Myška se do paměti fotbalových fanoušků zapsal při barážovém duelu mezi Příbramí a Brnem z jara 2019. Tehdy byl jedním ze dvou pomezních rozhodčího Petra Ardeleana.

Příbram uhájila svou prvoligovou příslušnost po bezbrankové remíze. Rozhodčí za tento duel sklidili velkou vlnu kritiky, neboť všechny kontroverzní momenty odpískali ve prospěch Příbrami.

Myška byl po tomto duelu vyřazen z listiny rozhodčích na dalších pět měsíců. Ve zmíněném barážovém zápase se v roli čtvrtého sudího objevil také Jiří Houdek.

Právě Houdek se nechvalně proslavil svým „podivným“ řízením zápasu mezi Olomoucí a Českými Budějovicemi v minulé sezoně. Dvaatřicetiletý sudí působil na Andrově stadionu vláčným dojmem.

Objevilo se podezření, že zápas 13. kola minulého ročníku pískal pod vlivem alkoholu. „Nevím, co napíšete, vy jste to viděli taky. Co po mně chcete? Říct něco, abych tady skončil nebo abych skončil s fotbalem?“ prohlásil po inkriminovaném zápase olomoucký trenér Radoslav Látal.

Dalším zapojeným v kauze „Berbr“ je Tomáš Grimm. S Romanem Berbrem a jeho ženou Dagmar Damkovou má velice přátelské vztahy, neboť s nimi vyrazil před několika lety na dovolenou na Kubu.

Patří mezi fanoušky Viktorie Plzeň, odcestoval s ní totiž do Milána i Madridu k pohárovým zápasům. Do těchto destinací odletěl podle svých slov za vlastní peníze.

V sezoně 2018/19 navíc odřídil několik zápasů Slavoje Vyšehrad. Jednou mu v roli asistenta na lajně pomáhal i Jiří Kříž.

Další sudí Marek Janoch se na sociálních sítích před lety pochlubil, že také navštívil venkovní pohárové duely Viktorie. Nechal se zvěčnit i s plzeňskou šálou na krku. Také on byl v pátek zadržen.

Na listině zadržených sudích najdeme ještě jména Jana Cihláře, Pavla Musila, Petra Klupáka, Roberta Hájka nebo Miloše Vitnera. Všichni tito muži se v posledních dvou letech velmi často dostali do delegací vyšehradských zápasů.

Mimochodem také Robert Hájek pískal do roku 2016 nejvyšší soutěž. Ve své kariéře odřídil 84 zápasů. Nejčastěji pískal Plzeň a Příbram, oba celky celkem čtrnáctkrát.

Loňské klání 2. nejvyšší soutěže mezi Vyšehradem a Sokolovem řídila trojice Houdek, Myška, Klupák. Duel Vyšehradu proti Líšni naopak rozhodčí Cihlář, Klupák, Vlasjuk.

Pavel Vlasjuk je také už velmi zkušeným prvoligovým rozhodčím. V jeho žebříčku však jako u jediného ze zmíněných pomezních nenajdeme Plzeň v součtu řízených zápasů na prvním místě. Viktorii pískal pouze třináctkrát, zatímco třeba Slavii devatenáctkrát.

Použité zdroje: iSport.cz, is.fotbal.cz  

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.