Bayern doma bez potíží porazil AEK Atény a s deseti body je v čele skupiny E

Bayern do utkání proti Aténám vstupoval jako jasný favorit. Jednak kvůli výhodě domácího prostředí a navíc kvůli kvalitě týmu, ačkoliv nemá zrovna oslnivou formu. Roli favorita dokázal potvrdit. Manuel Neuer si nemusel připsat jediný zákrok a Bayern byl v utkání lepší. Především ve druhé půli dominoval a přestože se nekonal debakl, tak výhra 2-0 mnichovskému celku určitě stačí.

Už od počátku utkání se Bayern zkoušel dostávat do šancí. K první šanci se ale dostalo AEK. V šesté minutě naskočil na centrovaný míč Lambropoulos, ale mířil těsně vedle levé tyče. O minutu později však už hrozil Bayern, když po pěkném centru hlavičkoval Goretzka, ale brankář hostí skvěle míč vytěsnil nad bránu.

A ve 31. minutě jsme se dočkali první branky. Poté, co byl Lewandowski v šestnáctce za dres stáhnutý k zemi, byla nařízena penalta. K ní se postavil právě polský kanonýr zakončil nekompromisně do pravého horního rohu, díky čemuž šel Bayern do vedení 1-0.

Ve 37. minutě pak o hrozil bránu hostujícího celku Thomas Müller, jenže jeho střelu skluzem zablokoval jeden z obránců. Jenže to bylo pro prvních pětačtyřicet minut vše. První půle tak příliš atraktivní fotbal nepřinesla, stejně jako nepřinesla mnoho gólových šancí.

V druhé půli se na větší šanci čekalo deset minut. V 55. minutě totiž střílel ze zajímavé pozice Leon Goretzka, ale mířil jen doprostřed brány a díky tomu dokázal gólman hostí reflexivně míč vyrazit. O dvě minuty později z hranice velkého vápna pálil  Serge Gnabry, ale bránu přestřelil. Poté v 61. minutě dostal skvělou přihrávku za obranu Lewandowski, který šel v podstatě sám proti brankáři soupeře, jenže ten předvedl fantastický zákrok a polského kanonýra vychytal. Další střelecký pokus vyslal z přímého kopu v 65. minutě David Alaba, ale Barkas si v bráně v klidu poradil.

V 72. minutě jsme se dočkali druhé branky. Po rohovém kopu se se štěstím dostal k míči opět Robert Lewandowski a poslal pravačkou míč do sítě, díky čemuž Bayern vedl už 2-0.

Jen o dvě minuty později šel do velké šance Serge Gnabry, ale Barkas vyběhl a Gnabryho střelu skvěle vyrazil. V 77. minutě střílel z hranice šestnáctky po odrazu Joshua Kimmich, ale střela byla zablokovaná obráncem jen těsně nad bránu.

Jenže poté už k žádné vážnější situaci nedošlo. Bayern si výsledek pohlídal, Atény už se ani nějak nezkoušely hnát dopředu. Nicméně nutno podotknout, že druhá půle byla v podání Bayernu mnohem lepší a rovněž atraktivnější. Gólů mohlo padnout více. Přesto s výhrou 2-0 mohou být hráč mnichovského celku spokojeni.

Bayern Mnichov 2 – 0 AEK Atény

Sestavy:

Bayern: Neuer (C) – Alaba, Hummels, Boateng, Kimmich – Martinez, Goretzka, Müller – Ribery (84. Rafinha), Lewandowski (91. Wagner), Gnabry (87. Sanches)

Atény: Barkas – Hult, Čošič, Chygrynskiy, Lambropoulos, Bakakis – Alef (67. Moran), Simoes, Galanopoulos (78. Galo) – Mantalos (C) (79. Boye), Ponce