Spojte se s námi


La Liga

Barcelona v problémech?! Umtiti se dostal zpět na marodku

Publikováno

dne

Katalánská defenzíva rozhodně není v letošní sezóně optimální. Jediná stálice Gerard Piqué vytváří často minely, Belgičan Thomas Vermaelen je na delší dobu zraněný a 25letý Samuel Umtiti se po jednom mači dostal zpět na marodku. Jediná možnost stopera k dosluhujícímu Piquému se tak skrývá v mladičkém Legletovi, který by za normálních okolností sbíral minuty jen zřídkakdy.

Samuel Umtiti má dlouhodobé problémy s levým kolenem. V nedávné době se s nimi potýkal na mistrovství světa a dokonce málem musel vynechat semifinálový duel s Belgií, ve kterém dal nakonec jediný gól zápasu. Do letošního ročníku, ale přeci jen nastoupil o něco později.

15. července skončilo pro Umtitiho zlaté mistrovství světa. Po dvou týdnech se už Barcelona utkala v prvním přátelském zápase proti Tottenhamu v rámci International Champions Cup. Po šampionátu v Rusku dostal stejně jako ostatní velmi vytížení hráči týmu delší volno, a tak se měl objevit až 12.8. ve španělském Superpoháru se Sevillou. Pro toto utkání nakonec zůstal jen na lavičce, nikoli však z důvodu zranění.

Poté přes jeden měsíc pravidelně nastupoval v základní jedenáctce. Velké problémy s kolenem přišly před zápasem s Bilbaem 29. září, do kterého už nezasáhl. Od té doby chyběl téměř dva měsíce a vynechal dohromady deset zápasů.

24.11. se vrátil zpět do základní sestavy Barcelony proti Aleticu Madrid. Zde zvládl odehrát celých devadesát minut a pomohl Katálncům k remíze 1:1.

K středečnímu zápasu Ligy mistrů proti PSV Eindhoven ale opět nebyl přítomen. Dle posledních zpráv znovu kvůli problému s levým kolenem. Toto zranění však může být vážnější a může se stát, že si Umtiti v roce 2018 už nezahraje.

Barcelona dle španělských médií rychle shání náhradu, kterou prozatím vidí v Andreasi Christensenovi z Chelsea.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.