Spojte se s námi


Chance Liga

Baník to s útokem na evropské poháry myslí vážně. Podaří se mu letos zlomit prokletí?

Baník Ostrava již několik let pod novým majitelem sní o účasti v evropských pohárech. Tento cíl se však Slezanům stále nedaří naplnit. Před dvěma sezonami byli k vytoužené účasti v Evropské lize velice blízko,

Publikováno

dne

Baník Ostrava již několik let pod novým majitelem sní o účasti v evropských pohárech. Tento cíl se však Slezanům stále nedaří naplnit. Před dvěma sezonami byli k vytoužené účasti v Evropské lize velice blízko, kvůli úzkému kádru ale nakonec klíčové zápasy se Slavií a Mladou Boleslaví nezvládli. Podaří se jim letos do vysněné Evropy dostat?

Zdroj: fcb.cz

Ambiciózní majitel Baníku Václav Brabec se vůbec netají tím, že by s Baníkem rád zažil nějaký velký úspěch. Bohužel se větší úspěchy Baníku pod jeho vedením stále vyhýbají, ačkoliv minimálně v sezoně 2018/19 měl Baník k úspěchu velice blízko.

Tato sezona byla pro Baník vůbec nejúspěšnější sezonou pod novým majitelem Brabcem. V poháru se Baník dostal až do samotného finále, kde ale nakonec nestačil na tehdy suverénní pražskou Slavii.

V ligové tabulce se v tomto ročníku Baník umístil na slušném pátém místě, které mu vyneslo kvalifikační utkání o předkolo Evropské ligy. V tomto utkání však Baník zcela překvapivě na domácím stadionu podlehl Mladé Boleslavi a musel si na účast v Evropě v další sezoně nechat zajít chuť.

Baníku v sezoně 2018/19 chybělo opravdu málo, aby se do vytoužených evropských poháru dostal. Bohužel nedostatečná šířka kádru se mu stala osudným. V letošní sezoně by ale mělo být vše jinak. Baník během letošního zimního přestupového období dokázal udržet své klíčové hráče, k nimž ještě přivedl tři velmi kvalitní hráče.

To je jasný signál vyslaný široké veřejnosti a hlavně fanouškům, že Baník to letos s útokem na pohárové příčky myslí opravdu vážně. Před trenérem Kozlem stojí tedy jasný úkol, který však kvůli náročnému losu Baníku v jarní části Fortuna ligy nebude vůbec jednoduchý. Baník si však se současným velice silným kádrem nemůže klást jiné cíle.

Baník se po podzimu nachází s 21 body na sedmé příčce ligové tabulky. Slezané mají navíc dva zápasy k dobru a na čtvrtou pohárovou pozici ztrácejí pouhý bod. Baník ale čeká velice náročný start do letošní jarní sezony Fortuna ligy. V lednu totiž hráče slezského klubu čeká během dvou týdnů hned pět ligových utkání. Pokud v nich bude Baník úspěšný a naladí se vítězně na zbytek jarní sezony, mohl by se letos do vysněné Evropy konečně dostat.

Zdroj: fcb.cz, Fortunaliga.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.