Spojte se s námi


Chance Liga

Baník černým koněm sezony? Tým nevypadá vůbec špatně, kouč Smetana chválí přístup hráčů

Tři zápasy, dvě výhry a prozatím třetí příčka Fortuna ligy. Baník Ostrava nezačal novou sezonu špatně, právě naopak. Slezský celek zatím šlape jako hodinky, v týmu je evidentně dobrá atmosféra. Bude se hrát ve Vítkovicích o evropské poháry?

Publikováno

dne

Tři zápasy, dvě výhry a prozatím třetí příčka Fortuna ligy. Baník Ostrava nezačal novou sezonu špatně, právě naopak. Slezský celek zatím šlape jako hodinky, v týmu je evidentně dobrá atmosféra. Bude se hrát ve Vítkovicích o evropské poháry?

V Ostravě jsou vždy velké ambice, často a pravidelně se mluví o účasti v evropských pohárech, nicméně poslední dvě sezony to úplně nevyšlo. Předloni skončil Baník šestý, v minulé sezoně osmý. Není to nejhorší, ale ke spokojenosti to nebylo.

Vlna optimismu však zavládla poté, co tým v únoru převzal jako nový kouč Ondřej Smetana, pod jehož vedením se zlepšil minimálně herní projev mužstva. Od léta pak jeho tým doplnil legendární Tomáš Galásek s Janem Baránkem.

Mimo to došlo k oživení kádru. Sice odešel Patrizio Stronati a spolu s ním několik zkušených hráčů, do týmu ale zato pronikla mladá krev a zajímavé posily. Například David Lischka se zatím jeví skvěle, Almási taky není vůbec k zahození. Zkrátka to vypadá nadějně.

Po třech odehraných kolech má Baník na kontě šest bodů za dvě výhry, pouze v prvním kole nestačil na Jablonec, když na severu Čech prohrál 1:0. Přitom mu nebyla uznána branka a výkon? Ten byl skvělý, minimálně bod si Slezané zasloužili. Skvělými zákroky jim v jeho zisku bránil gólman soupeře.

Co se ale nepovedlo v Jablonci, to si svěřenci Ondřeje Smetany dopřáli doma se Zlínem. Ten vyprovodili ze hřiště s výsledkem 5:1 a že se bylo na co dívat! Atraktivní fotbal, spousta střel a góly. Co víc si přát?

O víkendu pak ostravský celek zavítal do Českých Budějovic. Dynamo svým hostům nechtělo dát nic zadarmo, přesto padlo 3:1. Baník byl v zápase značně lepší, aktivnější. Výhru si zcela zasloužil.

Samozřejmě jsme stále na začátku nové sezony, ale Baník působí velice dobře. Ta nejtěžší utkání má sice ještě stále před sebou, má však čas na sehrávání a zlepšení se. Aktuální forma může být teprve počátkem něčeho většího.

Co je důležité, tak Baník má široký kádr, na každý post má různé typologie hráčů, což nabízí ohromnou variabilitu. S tou je sice nutné umět pracovat, kouč Smetana si ale zatím počíná znamenitě. Každý zápas může skládat víceméně jinou sestavu.

Mimo to ale vše neklape jen na hřišti, ale také v kabině, což je klíčové. „Kluci pracují, mají dobrý přístup. Cíl máme jasný – bodovat, být úspěšní. Teď je bezpředmětné to hodnotit, ale už se to bude trošku lámat v tabulce a proto myslíme na zápas s Pardubicemi, který chceme zvládnout,“ má jasno Smetana.

Udrží-li Baník nastavenou laťku, může se klidně stát pomyslným černým koněm soutěže. Samozřejmě, počítá se s tím, že by ostravský celek měl být úspěšný. V poslední době to ale končilo jen u slov. Přetaví se nyní očekávání v realitu?

Zdroj: FC Baník Ostrava, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.