Spojte se s námi


Motorsport

Alfa Romeo potvrdila jméno nového jezdce! Giovinazzi tak definitivně opouští svět F1

Jméno nového jezdce konečně potvrdila stáj Alfa Romeo Racing Orlen. A je zapotřebí poznamenat, že se nejedná o jméno překvapivé. Svět formule 1 každopádně opouští Antonio Giovinazzi. Co je odchod znamená a kdo jej tedy nahradí?

Publikováno

dne

Jméno nového jezdce konečně potvrdila stáj Alfa Romeo Racing Orlen. A je zapotřebí poznamenat, že se nejedná o jméno překvapivé. Svět formule 1 každopádně opouští Antonio Giovinazzi. Co je odchod znamená a kdo jej tedy nahradí?

Barvy Alfy Romeo tedy bude v příští sezóně hájit dvojice Valtteri Bottas – Kuan-jü Čou. Právě druhý jmenovaný je teprve druhým čínským pilotem, který okusí svět formule 1. Respektive, dvaadvacetiletý Číňan už si formuli 1 vyzkoušel.

Při letošní Velké ceně Rakouska totiž nastoupil do jednoho z tréninků ve voze Alpine. Prvním pilotem čínské národnosti se tenkrát stal Ma Čching-chua, jenž nastupoval do tréninků v letech 2012 a 2013, a to v týmech HRT a Caterhamu.

Kuan-jü Čou zatím působil v nižších soutěžích, letos však ovládl asijskou formuli 3 a od roku 2019 jezdí ve F2, kde se se 142 body aktuálně nachází na druhé pozici.

Giovinazziho odchod každopádně znamená, že královna motorsportu bude opět bez pilota italské národnosti. Nutno podotknout, Itálie už měla ve formuli 1 celkem 98 svých jezdců!

„Od mládí jsem snil o tom, že se ve sportu, který mě baví, dostanu co nejvýše. Nyní se mi sen splnil. Je pro mě ctí, že mohu začít svou závodní kariéru ve F1 u tak ikonického týmu, který v minulosti uvedl do formule 1 tolik mladých talentů,“ řekl Čou pro oficiální web Alfy Romeo.

„Cítím se připraven na tu obrovskou výzvu, která mě čeká. Rád bych poděkoval týmu Alfa Romeo Racing ORLEN za tuto příležitost. V příštím roce bude mým cílem se toho naučit co nejvíce,“ vysvětluje.

„Být vůbec prvním čínským jezdcem ve formuli 1 je průlomem v historii čínského motorsportu. Vím, že do mě bude vkládána spousta nadějí, a jako vždy to budu brát jako motivaci stát se lepším a dosáhnout velkých úspěchů,“ uzavřel.

Tímto rozhodnutím jsou tedy jezdecké sestavy týmu již zcela kompletní, a takto tedy vypadají. Znovu uvidíme Alexandera Albona, který pro letošní rok nezískal sedačku ve formuli 1, v sezóně 2020 však závodil v barvách Red Bullu.

Zajímavé bude sledovat také to, jak si povede George Russell po boku Lewise Hamiltona nebo jak se bude dařit zcela nové jezdecké dvojici Alfy Romeo.

Zdroje: F1, F2, Alfa Romeo Racing Orlen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.