Spojte se s námi


Fotbal

Adebayor opráší spolupráci se Santa Cruzem. Stane se jejich spoluhráčem i Yaya Touré?

Publikováno

dne

Emmanuel Adebayor ukončil v prosinci po dohodě své angažmá v tureckém klubu Kayserispor. Tožský útočník si překvapivě našel nového zaměstnavatele mimo Evropu. Okusí angažmá v Jižní Americe a to konkrétně v paraguayském klubu Olimpia Asunción. V novém působišti se Adebayor setká se starým známým Roque Santa Cruzem, se kterým se zná z působení v Manchesteru City. Kromě Adebayora by mohl paraguayský celek posílit i zkušený Yaya Touré, který je momentálně bez angažmá.

Adebayor během své kariéry prošel mnoha kluby. Oblékal dres Mét, Monaka, Arsenalu, Manchesteru City, Realu Madrid, Tottenhamu, Crystal Palace, Istanbulu Basaksehiru nebo Kayserisporu.

V roce 2007 se stal podle BBC nejlepším africkým fotbalistou roku a v roce 2008 se stal nejlepším fotbalistou Afriky. Adebayor zažil nejpovedenější angažmá v londýnském Arsenalu, kde se mu podařilo vstřelit 30 branek za sezónu. Ale po neshodách se spoluhráči i fanoušky odešel do Manchesteru City. Nikde už nedokázal navázat na výkony jako v Arsenalu.

Adebayorovi bude koncem měsíce již šestatřicet let, ale stále je o kontroverzního útočníka ve světe zájem. Jeho novým působištěm je Paraguay, kde bude oblékat dres Olimipe Asunción.

Na jeho přichodu do paraguayského klubu má velký podíl jeho bývalý spoluhráč ze Citizens Roque Santa Cruz, který v klubu působí od léta 2016. Tento osmatřicetiletý Paraguayec se stal v minulé sezóně nejlepší střelcem soutěže.

Pokud vše vyjde, tak by Adebayor nemusel být jedinou hvězdou, která posílí Olimpii Asunción. Dalším jménem, které je spojováno s tímto klubem, je Yaya Touré, který hledá nové angažmá a nebránil by se odchodu do Jižní Ameriky.

Adebayor je velký kamarád Tourého, tudíž příchod hráče z Pobřeží slonoviny je ve hře. Údajně je Adebayorův agent v kontaktu se zástupci hvězdného záložníka a pokusí se ho přivést do klubu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.