Spojte se s námi


Cyklistika

Zemanová si z cyklokrosového šampionátu odváží stříbro! Medaili vybojoval i junior Bažant

Během mistrovství světa v cyklokrosu, které o víkendu hostil jihočeský Tábor, zaznamenala česká reprezentace hned dva medailové úspěchy. V závodě žen do 23 let zazářila stříbrná Zemanová, mezi juniory si pro bronz dojel Bažant.

Publikováno

dne

Během mistrovství světa v cyklokrosu, které o víkendu hostil jihočeský Tábor, zaznamenala česká reprezentace hned dva medailové úspěchy. V závodě žen do 23 let zazářila stříbrná Zemanová, mezi juniory si pro bronz dojel Bažant.

Úřadující královna české cyklistiky Kristýna Zemanová byla favoritkou na medaili již dlouho před šampionátem. Všechna očekávání nakonec dokázala potvrdit, když si v nedělním závodě s přehledem dojela pro stříbro.

Na náročné blátivé trati nestačila pouze na suverénní Britku Zoe Bäckstedtovou, která svým konkurentkám s obrovským náskokem ujela již během prvního kola.

Je to úplně neskutečné. Strašně jsem si přála před domácím publikem medaili. Když odjela Zoe a já viděla výraz Marie (Schreiberové), tak jsem viděla, že se zlomila. Potom jsem si vyhlédla místo, kdy jsem chtěla zaútočit v souboji s Bentveldovou a vyšlo to.

Ani jsem na náročné trati nevnímala bolest, nepočítala jsem s tím, že zde může být tak těžké bláto. O to více mě to těší, fanoušci povzbuzovali, byli fantastičtí a ta medaile patří i jim,“ komentovala svůj úspěch Zemanová pro web Českého cyklistického svazu.

Další medailovou radost českým barvám přinesl závod juniorů, ve němž se dokázal prosadit šestnáctiletý Kryštof Bažant. Ke třetímu místu mu napomohl také smolný defekt Francouze Aubina Sparfela, který do té doby bojoval o vítězství.

Nakonec Bažant na stupně vítězů doprovodil zlatého Itala Stefana Viezziho a stříbrného Keije Solena z Nizozemska. „Určitě jsem hrozně rád, že se to povedlo, byl to těžký závod. Start vyšel podle plánu, pak jsem se sice trochu propadl, ale v čele se držel od prvního kola.

Poté jsem se snažil udržet Solena, ale ten byl dnes lepší. Určitě mě pak hnal dopředu defekt Sparfela, cítil jsem medaili a povedlo se to. Poslední kolo bylo hodně bolestivé, ale fanoušci byli úžasní, hrozně jsem si to užil,“ řekl po závodě Bažant.

Šestý elitní titul pro Van der Poela

Titul světového šampiona v mužské elitní kategorii obhájil podle očekávání nizozemský fenomén Mathieu van der Poel. Do vedení se dostal jen krátce po startu a svůj náskok na ostatní cyklokrosaře navyšoval s každým kolem.

Stříbro vybojoval Van der Poelův krajan Joris Nieuwenhuis, třetí místo nakonec získal úřadující evropský šampion Michael Vanthourenhout z Belgie.

O skvělý český výsledek v elitním závodě se zasloužil jednatřicetiletý Michael Boroš, který sedmou příčkou vyrovnal své kariérní maximum z roku 2017 z lucemburského Bielesu. Zároveň se na táborském okruhu stal nejúspěšnějším cyklokrosařem mimo země Beneluxu.

Mistrovství světa v Táboře provázelo také loučení trojnásobného světového šampiona Zdeňka Štybara s jeho profesionální kariérou. Závod dokončil i přes defekt v posledním okruhu na 31. místě za obrovského aplausu diváků podél trati i v cílové rovince.

Měl jsem prázdnou přední galusku, ale asi to tak mělo být. Aspoň jsem si mohl užít tuhle neuvěřitelnou atmosféru. Nedá se popsat, co jsem prožíval. Poslední kolo mi zůstane v paměti nejvíc. Dokonce jsem měl čas v depu obejmout mechaniky,“ komentoval Štybar své poslední chvíle v závodě. „Slzy v očích jsem měl už na startu. Nemohl jsem si na rozlučku vybrat lepší závod.“

Zdroj: Český svaz cyklistiky

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.