Více
  Novinky eSports Zbrojí proti koronaviru! Blíží se charitativní turnaj ve FIFA 20. Zúčastní se...

  Zbrojí proti koronaviru! Blíží se charitativní turnaj ve FIFA 20. Zúčastní se ho hráči české esportové elity

  -

  V těžké situaci se česká esportová organizace Entropiq rozhodla v boji proti COVID-19 ve čtvrtek 26. března od 17 hodin uspořádat charitativní turnaj ve hře FIFA 20. Garance turnaje je 100 tisíc korun. Do bitvy se pustí nejlepší čeští hráči reprezentující týmy Sparty, Viktorie Plzeň, Teplic a esportových organizací Sampi a Entropiq, kteří svými výkony finančně podpoří Kliniku infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce.

  Na adrese Twitch.tv/Entropiqteam poběží stream, kde se s fanoušky o postřehy za mikrofonem podělí komentátor Michal Jinoch s ligovými fotbalisty Lukášem Váchou a Jakubem Podaným.

  Spartu bude reprezentovat Jan „Emerickson“ Krupička, Viktorii Plzeň Lukáš „T9Laky“ Pour, Teplice Martin „Dalas94“ Vujtík. Espostovou organizaci Sampi pak Dominik „Seron“ Čermák a Entropiq Štěpán „Riijk“ Sobock.

  Diváci tam budou moci během sledování zápasů přispět na boj s tímto zákeřným virem a pomoci vybrat co nejvyšší částku! „Sleduju naši esportovou scénu, FIFU jsem hrával, bude to příjemný zpestření si zakomentovat, když teď máme od fotbalu na trávnících pauzu. Jsem fanoušek Playstationu a hraní her,“ říká Lukáš Vácha, kapitán B-týmu Sparty.

  „Jsem rád, že mohu podpořit akci, která pobaví a hlavně pomůže. Věřím, že nás čeká spousta skvělých virtuálních výkonů,“ konstatoval Jakub Podaný, hráč Bohemians Praha 1905.

  Esport celosvětově roste, je obrovsky populární, což je znát také v Česku. Především je to v dnešní době jeden z mála bezpečných sportů. Uvědomují si to i profesionálové z organizace Entropiq a kolegové, kteří se k nim při charitativním turnaji přidají. Celý turnaj proběhne, aniž by hráči či komentátoři opustili své domovy. Všichni se navíc vzdali honorářů.

  „Jsme rádi, že můžeme alespoň tímto způsobem a to i díky partnerům McDonald‘s, Tipsport a Fine Gusto podpořit naše zdravotníky a osoby pomáhající ´v první linii´. Uvědomujeme si vážnost současné situace, a proto jsme se rozhodli využít popularity předních českých esportových týmů a fotbalových klubů, a pomoci tak tam, kde je to teď nejvíc potřeba,“ vysvětlil generální manažer Entropiq Ondřej Drebota.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

  Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní...

  Bartomeu chce napříč současné situaci podniknout revoluci ve vedení Barcelony

  Prezident barcelonského velkoklubu Josep Maria Bartomeu žádá i navzdory koronavirové pandemii rezignaci několika důležitých členů vedení celku a mezi ohroženými je i...

  Rousaud: Ve skandálu Barcagate byly nesrovnalosti ve fakturách, taková je realita

  Barcelonský viceprezident Emili Rousaud, jehož demisi si přeje Josep Maria Bartomeu, ostře zkritizoval současného bosse Barcelony a rovněž potvrdit, že většina vedení...