Zápas Liberce se Slováckem řídil na pomezí rozhodčí z města pod Ještědem. Vítejte ve fotbale neomezených možností

Komise rozhodčích se opět vyznamenala, samozřejmě v negativním slova smyslu. V již zmiňovaném zápase byl na pomezí rozhodčí Jiří Kříž, který bydlí, světe div se, také v Liberci. Tomu se nechce ani věřit, ale je to bohužel pravda. Že se něco takového stane ve vyspělé evropské soutěži, není asi představitelné. Každá taková nominace zavání určitým zdviženým obočím nezaujatého příznivce fotbalu, ale na to se v našem fotbale asi vůbec nehraje.

Zdroj: Wikimedia

Tým Slovácka do Liberce nejezdí vůbec rád. Jeho bilance je velmi špatná a v tomto městě ještě nikdy celek z Uherského Hradiště nevyhrál. V minulém zápase se proti němu kopaly hned tři penalty, takže zisk třeba jen jednoho bodu by byl velký úspěch.

Přitom Moravané odehráli, až na samotný závěr, výborný první poločas a zdálo se, že snad konečně liberecké prokletí zlomí. Gólem Tomáše Zajíce po přihrávce Jana Jurošky vedli 1:0 a vypadalo to, že s tímto stavem půjdou velmi spokojené do kabin.

Mimochodem, vedení by to bylo zasloužené, protože domácí podali podprůměrný výkon a bylo vidět, že jejich forma je zatím velmi špatná. Po úvodní porážce v Teplicích, ani přes výhru v Českých Budějovicích, to zdaleka ještě není ono a první poločas se Slováckem to jen potvrdil.

Jenže na konci prvního poločasu se začaly dít věci. Po centru do šestnáctky Slovácka padl v souboji s Janem Juroškou liberecký útočník Jan Kuchta a v prvním momentu se píšťalka hlavního rozhodčího Radka Dubravského vůbec neozvala. Po chvíli nerozhodnosti a po upozornění pomezního rozhodčího nakonec byla penalta zapískána a Liberec vyrovnal na 1:1.

Hlavní rozhodčí stál od místa přestupku pár metrů a pomezní rozhodčí měl místo faulu mnohem dál. Jaký hlavní sudí je tak nerozhodný a neschopný rozhodnout se a schová se za rozhodnutí pomezního rozhodčího? Jistě, můžu dát na jeho upozornění, ale musím rozhodnout sám. Apokud nejsem přesvědčený na 100 %, tak takovou penaltu nemůžu přece odpískat!

Podobně nerozhodný mladý rozhodčí by si měl pár zápasů odpočinout a komise rozhodčích by měla uvážit, zda je arbitr připraven na řízení zápasů první ligy, nebo by měl ještě získat zkušenosti v nižší soutěži. Pokud ho bude předcházet pověst, že je nerozhodný a dá na své asistenty, bude mít velmi těžký život. Hlavní rozhodčí je na hřišti od toho, aby rozhodoval, jinak tuto funkci nemůže vykonávat. Bylo by to ke škodě fotbalu.

Další situace z konce poločasu jde na vrub hostujícího obránce Michal Kadlece, který se nechal vyprovokovat Janem Kuchtou a byl po zásluze vyloučen. Takto zkušený hráč musí provokace ustát. Svým vyloučením oslabil svoje mužstvo, které nakonec prohrálo brankami v závěru utkání 3:1 a odjelo z Liberce jako obvykle bez bodů.

Bude zajímavé sledovat vyjádření Komise rozhodčích, jestli aspoň přizná svoji chybu, nebo jí přijde naprosto normální nominovat na zápas rozhodčího do toho samého města, kde má arbitr bydliště. Vyjádří se k tomu předseda této komise Josef Chovanec, nebo za sebe nechá mluvit jako obvykle své podřízené a sám strčí hlavu do písku?

Uvidíme, ale takové chyby by se rozhodně stávat neměly, protože rozhodčích je určitě dost. Komise rozhodčích si vůbec neuvědomuje, jak škodí takovými rozhodnutími našemu fotbalu. Ten se hned tak ze suterénu evropských fotbalových lig nedostane, ale asi to nikomu z jeho vedení nevadí a Komisi rozhodčích už vůbec ne.

Tak ještě jednou, vítejte ve fotbale neomezených možností a to se blíží konec sezóny a páni rozhodčí se určitě „ukáží“ v plné parádě, tak jako minulý rok.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. poslední podzimní kolo mával Plzeň s Teplicemi Moláček,který je také z Plzně – a k mé spokojenosti podal absolutně bezchybný výkon.Takže já bych neřešil regionální záležitosti.Ty různé “dobré vztahy” nemají s regionálností nic společného,tam je to dané spíše jinými vazbami…

  2. Možná, jak píše JARDA slušní rpzhodčí ješrě existují, ale proč se nedržet pravidla, že rozhodčí nesmí bydlet či pocházet z města jednoho ze soupeřů ? Ale úpodle posledního zápasu Plzně z Teplicemi, to pana Choance přílš nevzrušuje…!

  3. Ten bordel se snad nikdy nevyčistí.Velmi umně to vždy vysvětlí ten cílený problém.Jako omyl přehlédli,jsou to jenom lidi,lidský faktor,nebyl v tom žádný úmysl a vše je čisté a Slovácko na vítězství mělo celý zápas a zavinil to zkrat Mišu Kadlece.No a jsme s problému venku Liberec má tři body a vy venkovani nebo ,jak říká Berbr Asiati s Moravy zapomeňte.Dokud se tam budou tihle lidi nacpávat,tak mě na lize nikdo neuvidí.

  4. Vidím, že máme nového předsedu komise rozhodčích. Místo Jozefa Chovance je tu Josef Chovanec. Že by se potají přejmenoval?!

  5. Asistenti rozhodčích z Prahy také velmi často působí na zápasech Pražských týmů na domácím i hostujícím stadionu. Prostě tak to je a pokud někdo svého působení zneužije k nějaké rádoby “lokální podpoře” úmyslné či neúmyslné, musí KR vynést podle toho o to přísnější postih ! Jenže tahle Chovancova KR, škoda mluvit…

  6. Největší parchant je Kuchta. Se Slováckem na tu hlavičku neměl. Je to komediant a hajzl největšího zrna. A rozhodčí mu to žerou , protože tlačí jenom pražské kluby. Pan Kuchta se vyznamenal aj dnes s Jabloncem s tou ručním utokem!!! Tam se ukázal!! Kdyby byl VAR se Slováckem tak to skončí jinak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!