Záhada jménem Schick pokračuje! Kam nakonec český útočník zamíří?

Lipsko, Marseille, Lille, Lyon, Fiorentina, Leverkusen, Trabzonspor, Newcastle, Dortmund a spousta dalších klubů. Patrik Schick byl v posledním půl roce spojován s opravdu hodně týmy. Několikrát už se zdálo, že je přestup zcela hotový, častokrát šlo pouze o bulvární výmysly. Kde nakonec český talent zakotví a proč nevyšly ostatní přesuny?

Embed from Getty Images

Zatímco v reprezentaci podával třiadvacetiletý forvard skvělé výkony, v Římě spíše naopak. Po příchodu do hlavního města Itálie šel Patrik Schick výkonnostně dolů, nedařilo se mu střílet góly a často byl stavěn na pozici křídla, která pro něho rozhodně není ideální. S pozitivními výsledky se ovšem nesetkával celý tým, jenž v minulých měsících musel vícekrát měnit trenéry.

V době, kdy vedení odvolalo z funkce hlavního trenéra Eusebia Di Francesca, na jehož místo zasedl do konce sezony Claudio Ranieri, to dokonce pro Patrika Schicka vypadalo slibně, dostal druhou šanci.

Nástupce Di Francesca po příchodu k Vlkům prohlásil, že s Patrikem Schickem počítá a chce, aby hrál společně se zkušenějším Edinem Džekem ve dvojčlenném útoku. Hned v prvním utkání pod novým koučem dokázal odchovanec Sparty vstřelit gól, ale poté opět přišla bezbranková doba, po které Schick důvěru trenéra ztratil.

Mezitím už se začalo mluvit o prvních větších zájemcích, kteří chtěli trápícího se útočníka získat do svých řad. Jako první přišly na svět zprávy o tom, že mají zájem německé Lipsko a anglický Everton. V kádru The Bulls měl podle dostupných informací nahradit kanonýra Timo Wernera, který byl spojován s odchodem do Bayernu Mnichov.

V posledních měsících se ovšem informace hemžily ze všech stran. Na denním pořádku bylo číst na internetu, kam Patrik Schick zamíří a jaký tým by ho chtěl. Zájem o služby českého reprezentanta mělo mít opravdu mnoho evropských velkoklubů.

Embed from Getty Images

Jednou z nejvíce probíraných možností byl určitě odchod do Německa, zájem měly mít Hoffenheim, Leverkusen, Schalke, ale hlavně Borussia Dortmund. Hovořilo se také o Francii, konkrétně o Lyonu, Marseille a Lille. Pozadu nebyli ani v Itálii, kde se spekulovalo o případném přestupu do Fiorentiny a milánského AC.

Teprve před pár týdny ovšem vyšly na povrch konkrétnější informace. Nejprve přišly z Turecka, kde se psalo, že je téměř hotový transfer do Trabzonsporu. Tuto fámu nakonec vyvrátil Patrikův agent Paska, jenž prohlásil, že pokud dojde ke stěhování, tak východním směrem rozhodně ne.

Po zvěstech o přesunu do Turecka přišla nabídka z anglického Newcastlu, kterou český mládenec odmítnul s tím, že upřednostňuje přestup do Borussie, kde dříve působili také čeští reprezentanti Jan Koller a Tomáš Rosický.

V předešlých několika dnech jsme se dozvěděli pouze to, že nový trenér AS Paulo Fonseca s českým forvardem mnoho nepočítá, a proto si vyhlédl útočníka Mariána Díaze z Realu Madrid. „Je moc měkký a málo hladový,“ prohlásil portugalský trenér.

Nejvíce pravděpodobně tedy nyní vypadá přesun do Dortmundu, ve kterém na jeho postu nastupuje Paco Alcácer, kterému se povedlo v předchozím ročníku v Bundeslize nastřílet osmnáct branek, čímž se dostal na druhé místo v tabulce střelců.

Otázkou zůstává, zda by tedy vůbec za žlutočerné nastupoval a dostával šance. Rozhodně ale přestup do Německa dává větší rozum než po dvou nevydařených sezónách zůstávat v Itálii a trápit se nadále.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..