Bundesliga

Žádný AC Milán. Patrik Schick jedná o nové smlouvě v Leverkusenu

Leverkusen sice nedokázal v minulé sezoně obhájit titul, přesto může být poměrně spokojený. Platí to i pro jednu z hlavních ofenzivních hvězd. Patrik Schick se totiž rozstřílel do velké formy a patřil mezi tahouny. Spekulovalo se, že bude jedním z hráčů, kteří klub opustí. Zatím z Bayeru odešli Wirtz, Frimpong, Tah a trenér Xabi Alonso. A jak to bude s českým útočníkem?

Leverkusen sice nedokázal v minulé sezoně obhájit titul, přesto může být poměrně spokojený. Platí to i pro jednu z hlavních ofenzivních hvězd. Patrik Schick se totiž rozstřílel do velké formy a patřil mezi tahouny. Spekulovalo se, že bude jedním z hráčů, kteří klub opustí. Zatím z Bayeru odešli Wirtz, Frimpong, Tah a trenér Xabi Alonso. A jak to bude s českým útočníkem?

  • Patrik Schick nejspíše setrvá v německém Leverkusenu
  • Dolaďují se poslední detaily nové smlouvy
  • O českého útočníka se zajímal údajně i AC Milán

Leverkusen skončil minulou sezonu na konečném druhém místě za Bayernem Mnichov. Tím si zajistil hlavní fázi Ligy mistrů, ve které se minulý ročník potkal i s pražskou Spartou.

Během léta ovšem německý celek přišel o spoustu kvalitních hráčů. Dokonce i o trenéra. Kouč Xabi Alonso totiž dostal nabídku od Realu Madrid a pochopitelně ji neodmítl. Los Blancos navíc vedl již na MS klubů.

Co se týká hráčů, tak Bayer opustili Jonathan Tah, Florian Wirtz či Jeremie Frimpong, kteří patřili mezi klíčové postavy titulového tažení. Z německého celku odešel také gólman Matěj Kovář, jenž zamířil na hostování do nizozemského Eindhovenu.

Na prodejích každopádně Leverkusen solidně vydělal. Liverpool vykoupil Wirtze za 125 milionů eur, Frimponga za 40 milionů. Hezká spolupráce. Alespoň pro německý celek velmi výhodná.

Jonathan Tah bohužel odešel úplně zadarmo. Po vypršení kontraktu se stal posilou Bayernu.

Schick jedná o nové smlouvě

Spekulovalo se také o budoucnosti českého útočníka. Patrik Schick byl během první poloviny roku spojován například se zájmem Manchesteru United. A jelikož český útočník vždy snil o Premier League, zřejmě by nad nabídkou přemýšlel, i když jsou Red Devils v obrovské krizi.

Nedávno se hovořilo také o možném transferu do Itálie, konkrétně do AC Milán. Apeninský poloostrov již ostřílený kanonýr velmi dobře zná. Působil v Sampdorii Janov či AS Řím, byl i blízko přestupu do Juventusu.

Jenže nic z toho se zřejmě nestane. Místo toho Schick jedná s Leverkusenem o nové smlouvě. Ostatně to sám přiznal v rozhovoru pro německý plátek Kicker: „Momentálně se o tom bavíme, ale jednání stále probíhají. Ještě potřebujeme trochu času. Uvidíme, jak to dopadne.“

Patrik Schick je pro Leverkusen v nové sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů celého kádru. Už v minulých ročnících zapsal mnoho branek. Vždy si najde skvělý prostor a vstřelí důležitou branku.

Nový trenér Bayeru Erik ten Hag, který přišel z Manchesteru United, si českého útočníka velmi pochvaluje. Dokonce upřednostnil setrvání českého hráče před setrváním Victora Boniface. Nigerijský útočník si tak může hledat nové angažmá.

Patrikovi však končí smlouva za dva roky. Proto musí Leverkusen začít jednat, aby Schick za dva roky úplně zadarmo. O českého hráče by byl určitě obrovský zájem.

Zdroj: Kicker, Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené