Hokej

Z 0:3 na 5:3. Bedard řídil zmrtvýchvstání Chicaga, čeští gólmani Anaheimu jsou ze hry

Nahánění Nathana MacKinnona v čele bodování mladými vlčáky v podání Macklina Celebriniho a Connora Bedarda pokračuje. Tentokrát dal o sobě výrazným způsobem vědět starší z nich – dvacetiletý Bedard. Ten se hned čtyřmi body podílel na výhře svého celku.

Nahánění Nathana MacKinnona v čele bodování mladými vlčáky v podání Macklina Celebriniho a Connora Bedarda pokračuje. Tentokrát dal o sobě výrazným způsobem vědět starší z nich – dvacetiletý Bedard. Ten se hned čtyřmi body podílel na výhře svého celku.

  • Anaheim má na marodce oba dva české brankáře
  • Connor Bedard předvedl další show
  • Blackhawks se zmohli skoro po dvou letech na obrat v utkání, v němž prohrávali o tři branky

Anaheim má ze hry oba české brankáře

V utkání Chicago Blackhawks vs Anaheim Ducks (5:3) se musel hostující celek obejít bez českého brankářského dua Lukáše Dostála a Petra Mrázka. Dostál, jenž stojí společně s Leem Carlssonem za vynikajícím vstupem do sezony, je kvůli zranění na 2 až 3 týdny mimo hru.

Mrázek, který je v hierarchii Ducks brankářem číslo dvě, odstoupil ze zápasu pro blíže nespecifikované zranění ve třetí třetině za stavu 3:3.

Utkání tak dochytal třicetiletý finský gólman Ville Husso, který nastoupil teprve do druhého duelu v této sezoně. Ten ovšem nedlouho poté inkasoval z hole Connora Bedarda, jenž tak zlomil stav utkání ve prospěch svého celku.

Duel pečetil trefou do prázdné branky a svou bilanci v utkání stanovil na dva přesné zásahy a dvě nahrávky.

Bedard se opět dere na čelo produktivity

Dvacetiletý Kanaďan tak o sobě dal po čase zase pořádně vědět. A nadále dokazuje, že si zaslouží místenku v kanadské reprezentaci pro nadcházející olympijský turnaj. Se 37 body za 16 branek a 21 nahrávek se dělí o druhou příčku v kanadském bodování s o rok mladším Macklinem Celebrinim ze San Jose.

Se sedmibodovým náskokem kanadskému bodování nadále vévodí Nathan MacKinnon z Colorada, jenž zatím válcuje ligu a s 20 brankami je s Morganem Geekiem z Bostonu i nejlepším střelcem soutěže.

Pro Bedarda to byl již pátý čtyřbodový duel v kariéře. Tím se dostal do elitní společnosti, jelikož jen sedm hráčů v dějinách NHL dokázalo do dvaceti let nastřádat více takových mačů. Jednoznačně kraluje Wayne Gretzky. Tomu se to v útlém věku povedlo dokonce ve 40 zápasech.

Za ním následují již menší odstupy. Dale Hawerchuk zapsal čtyři body v 11 duelech. Následují jej „tučňáci“ Sidney Crosby a Mario Lemieux (9 čtyřbodových zápasů), Rob Brown a Jimmy Carson (7) a Ron Francis (6).

Blackhawks po 11 minutách první třetiny prohrávali již o tři branky. Otočit duel s takovým mankem se jim podařilo téměř po dvou letech.

Bedard je po skvělém rozjezdu v této sezoně na prahu jednoho kanadského bodu na utkání. Po nepříliš vydařeném minulém ročníku má v NHL prozatímní bilanci 175 utkání a na pažbě má již 165 bodů. Je tedy na dobré cestě stanovit si do konce sezony kariérní průměr jednoho bodu na utkání.

Zdroj: NHL

Email Icon
Reklama
Oblíbené