Spojte se s námi


Hokej

Vítkovice hrály přesilovky, ale góly dával Horák. Na trefu čekal sedmnáct zápasů

Pohled na extraligovou tabulku kdekoho na první dobrou trochu překvapí. Sparta po dlouhých měsících sesadila Pardubice z čela tabulky, nepočítáme-li začátek sezony, kdy je na střízlivé porovnání týmů k dispozici ještě hodně malý vzorek. Anomálii v tabulce Tipsport Extraligy zařídil dvěmi trefami Roman Horák.

Publikováno

dne

Pohled na extraligovou tabulku kdekoho na první dobrou trochu překvapí. Sparta po dlouhých měsících sesadila Pardubice z čela tabulky, nepočítáme-li začátek sezony, kdy je na střízlivé porovnání týmů k dispozici ještě hodně malý vzorek. Anomálii v tabulce Tipsport Extraligy zařídil dvěmi trefami Roman Horák.

Nic lehkého to rozhodně nebylo. Sebevědomím posílené Vítkovice nepůsobily na ledě slabším dojmem než soupeř, ba naopak. Dokládá to i počet střeleckých pokusů, na které vyhrál hostující celek 31:23.

Jenomže vítkovičtí hokejisté naráželi na připravenou zeď jménem Jakub Kovář. S výjimkou sedmé minuty, kdy sparťanský maskovaný muž propustil za svá záda lehkou teč Jonáše Peterka. Víc už ale ani ťuk.

Kovy nás dneska podržel. Znovu se ukázalo, že máme dva vyrovnané gólmany a to byl možná ten klíč,” vyzdvihnul v pozápasovém hodnocení kouč Sparty Pavel Gross. 

Já si myslím, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas, ale bohužel jedeme domů s prázdnou,” povzdechl si lodivod Vítkovic Jiří Veber. Faktem ale je, že ačkoliv vyhrály Vítkovice na střelecké pokusy, vyložených šancí zase tolik neměly. 

I tak ale mohli Ostravané na bodový zisk pomýšlet. Odehráli dobrý zápas, včetně enormního tlaku při závěrečné power-play. Na vyrovnání jim však síly v konečném zúčtování už nestačily.

Horák zastínil vítkovické přesilovky

Dalším neotřelým faktem ze středečního utkání v pražské O2 aréně bylo, že Sparta měla nakonec po závěrečné siréně hrdiny dva. Výsledek zápasu se lámal ve druhé třetině. Ve chvílích, kdy hrála Ridera přesilovky.

Tu první nejen že nedokázali modro-bílí zužitkovat, ale krátce po ní inkasovali po laserově přesném zakončení Romana Horáka. O chvíli později hrály Vítkovice další přesilovku, avšak ta dopadla ještě hůře. Znovu si vzal na hokejku kotouč Horák a po samostatném úniku poslal Spartu do vedení 2:1.

Ani následnou třetí početní výhodu nedokázali hosté zužitkovat. Pražané se z těchto okamžiků poučili a zbylý zápasový čas už odehráli bez jediného inkasovaného trestu.

Horák přitom čekal na trefu dlouhých sedmnáct zápasů: „Nechtěl jsem nad tím moc přemýšlet, ale už to byla fakt dlouhá doba a v myšlenkách jsem to měl. Zvlášť když se ode mně góly čekají,” přiznal dvaatřicetiletý útočník své myšlenky po závěrečném hvizdu pro Sport.cz.

I díky němu tak Sparta zvítězila před více než desetitisícovým publikem 2:1. Vzhledem k tomu, že Pardubice si po náročném vánočním programu v Davosu vzaly ještě volno, měl pražský celek dveře k prvnímu místu extraligové tabulky otevřené.

Na závěr se však ještě sluší připomenout, že Sparta má oproti Dynamu aktuálně o tři odehrané zápasy navíc.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.