Chance Liga

Vitík po krachnutém přestupu přišel o hlavu i nohy. Je náš nejhorší hráč, naříkají fanoušci Sparty

Pražská Sparta podlehla doma Viktorii Plzeň, když navíc musela potupným způsobem hned čtyřikrát lovit míč ze sítě. Velká vlna kritiky směřuje ke stoperovi Martinu Vitíkovi, který se celou sezónu potýká s velice špatnou formou, což demonstroval ve šlágru proti Plzni.

Pražská Sparta podlehla doma Viktorii Plzeň, když navíc musela potupným způsobem hned čtyřikrát lovit míč ze sítě. Velká vlna kritiky směřuje ke stoperovi Martinu Vitíkovi, který se celou sezónu potýká s velice špatnou formou, což demonstroval ve šlágru proti Plzni.

50 000 Kč + 550 Kč zdarma s kódem "BIGBONUSCZ" + extra free spiny

Chci bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Sparta podlehla Plzni 2:4
  • Hodně špatný výkon předvedl Martin Vitík
  • Podle fanoušků by aktuálně hrát neměl

Minulou sezónu sice Martin Vitík neměl úplně pevné místo v základní sestavě, když byli všichni tři stopeři zdraví, to se ale až tak často nestávalo a mladý stoper toho odehrál spoustu. A nutno říct, že výborně, skvělými výkony si řekl o zájem ze zahraničí.

V létě měla údajně dorazit na Letnou nabídka ze Serie A na 18 milionů eur, kterou ale Sparta odmítla. V tuto chvíli si nejspíš vedení v kancelářích naříká, jak obrovská chyba to byla. Hodně nepovedenými výkony v celé sezóně si totiž Vitík svou cenovku tlačí níž a níž.

Přitom po odchodu Ladislava Krejčího se měl stát jeho nástupcem. Lídrem obrany, který dovede Spartu ke třetímu titulu. Jenže opak je pravdou, zatím to je Vitíkova nejhorší sezóna v dospělém fotbale a fanouškům už dochází trpělivost.

V utkání s Viktorií Plzeň šla Sparta do vedení díky Lukáši Haraslínovi, který šikovně protančil mezi hostující obranou. Ve 14. minutě poté Lukáš Kalvach poslal dlouhý míč za obranu, na který nabíhal Pavel Šulc. Hostující hvězda však byla stínována právě Vitíkem a navíc proti míči vyběhl i Peter Vindahl.

Jenže místo toho, aby sparťanský stoper tělem odtlačil Šulce, naprosto nepochopitelně nechal vše na dánském brankáři a běžel místo něj do branky. Plzeňský fotbalista bez problému prostřelil Vindahla a srovnal na 1:1.

Náš nejhorší hráč, nechápou fanoušci

Ani u dalších branek nemůže mít Vitík čisté svědomí. U třetí branky hodně podcenil situaci při hlavičkovém souboji Vydry s Panákem, nevrátil se a do jeho prostoru si to namířil Durosinmi, který poté vrátil hostům vedení. A u čtvrtého gólu Matěje Vydry také nechal plzeňskému útočníkovi poměrně dost prostoru.

„Prom******* 18 milionů eur. Vitík svým nepřestupem nepřišel jen o hlavu, ale i o nohy. Doufám, že ho už ve druhém poločase neuvidím,“ napsal například na sociální síti X po poločase fanoušek Sparty s přezdívkou Realista z Moravy. „Vitík už je půl roku náš nejhorší hráč, ale furt hraje,“ nechápe Daniel R. „Vitík u všech gólů to musí být nějaký rekord.. A příští zápas vyběhne zase v základu..,“ napsal Jah Slimest.

To s jistotou nevyběhne, jelikož proti Plzni viděl čtvrtou žlutou kartu a v dalším velice těžkém utkání na půdě Baníku Ostrava tak svému týmu nepomůže.

Zdroj: Autorský článek, X

Email Icon
Reklama
Oblíbené