Spojte se s námi

Evropská liga

VIDEO: Ze stopera na hrot! Lukáš Masopust akci rozjel a sám zakončil, Slavia vede 1:0

Slavia odcestovala do Ženevy s jasným cílem – porazit Servette a odstartovat dobře ve skupině Evropské ligy. Sešívané nastartoval Lukáš Masopust.

Publikováno

dne

Slavia odcestovala do Ženevy s jasným cílem – porazit Servette a odstartovat dobře ve skupině Evropské ligy. Sešívané nastartoval Lukáš Masopust.

Jindřich Trpišovský, zejména kvůli nedělnímu derby, trochu zamíchal se sestavou. Jen na lavičce zůstali útočníci Václav Jurečka, Muhamed Tijani, Mojmír Chytil a Matěj Jurásek, také záložníci Lukáš Provod a Christos Zafeiris.

Do základní sestavy se poprvé dostal Andres Dumitrescu, po delší době se do hry dostal i Mick van Buren, prostor v útoku dostali také David Douděra a Conrad Wallem.

Zápas odstartoval velice svižně z obou stran, prvních 10 minut to bylo trochu rozházené. Poté už ale Slavia pevně převzala otěže zápasu.

Více držela míč na kopačkách, mnohem více se dostávala k vápnu Servette a svého soupeře naopak do ničeho nepouštěla.

Po několika náznacích se sešívaní konečně dočkali ve 32. minutě. Lukáš Masopust vyjel ze stopera, vyhrál hlavičkový souboj, sebral odražený míč a patou jej přistrčil Ševčíkovi.

Ten poslal centr do vápna, který obránci Servette odvrátili jen k Masopustovi a sešívaný univerzál jej volejem napálil na zadní tyč.

Sešívaní si ve zbytku poločasu skóre pohlídali a naopak sami mohli přidat i další branky, když hráli nadále velice svižně a aktivně.

Skvělý výkon v prvním poločase předvedl Andres Dumitrescu, který debutoval v dresu Slavie. Hodně vidět byl i Conrad Wallem.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené