VIDEO: Zajícová se ukázala v kleci! Soupeřku ukončila a slaví třetí výhru v řadě
RFA se v pátek večer vrátilo do Bratislavy a nabídlo fanouškům svůj druhý letošní galavečer. Do akce na něm šla i talentovaná česká bojovnice Veronika Zajícová, která svedla odvetný zápas s Beátou Juhász, s níž v minulosti prohrála. Jak si vedla?

RFA se v pátek večer vrátilo do Bratislavy a nabídlo fanouškům svůj druhý letošní galavečer. Do akce na něm šla i talentovaná česká bojovnice Veronika Zajícová, která svedla odvetný zápas s Beátou Juhász, s níž v minulosti prohrála. Jak si vedla?
- Veronika Zajícová v pátek večer bojovala o třetí výhru v řadě
- Své soupeřce Beátě Juhász chtěla oplatit porážku z roku 2023
- Maďarce se naopak v poslední době nedařilo
Zajícová v pátek svedla odvetu s Juhász
Ještě vcelku nedávno čelila Veronika Zajícová (před pátečním zápasem bilance 3-3) nepříjemné sérii tří proher v řadě. Minimálně do pátečního večera to byly její jediné tři porážky v celé profesionální MMA kariéře. O jednu z těchto jejích proher se postarala Beáta Juhász (4-9) v listopadu 2023.
Dvaadvacetiletá rodačka z Krnova na sobě ovšem od té doby zapracovala. V roce 2024 porazila v prvním kole po 25 sekundách Agatu Truskolasku, v březnu 2025 přežila nepříjemné první kolo s Anetou Věchtovou, kterou posléze v první minutě druhého kola také ukončila.
To Juhász od doby, kdy Veroniku porazila, ani jednou vítězství neslavila. Místo toho zaznamenala dvě porážky. V rámci pátečního galavečera RFA 29 v Bratislavě ovšem mohla nejen znovu zabojovat o výhru, ale také o možnost dokázat, že Zajícovou neporazila náhodou.
Každopádně, jestli dosud v kariéře českou naději něco trápilo, byly to nedostatek fyzické síly a také potíže s nabíráním váhy. Veronika je téměř vždy lehčí než její soupeřky, což je samozřejmě velká nevýhoda. Nejinak tomu bylo v odvetě s Juhász.
Česká naděje ukončila zápas ve třetím kole
Zajícová sice už na první pohled nabrala svalovou hmotu, nicméně když se Beáta rozhodla pro klinč či takedown, nepotřebovala k tomu ani příliš techniky, stačila i silová převaha. Vždyť už jen na oficiálním vážení byla o téměř kilogram a půl těžší.
První kolo tedy většinově Juhász odkontrolovala na zemi a připsala si první body. Druhé kolo bylo o něco vyrovnanější. Zejména díky tomu, že Juhász primárně čekala na to, co předvede soupeřka.
Zajícová dobře kopala. Bylo znát, že legkicky ani občasné pushkicky maďarské ranařce příliš nechutnají. V poslední minutě se tedy Beáta rozhodla zkrátit vzdálenost, načež se pokusila o takedown, který opět díky silové převaze doručila.
Veronika nedokázala s těžší protivnicí na zemi držet krok. Snažila se o pár technik, ale v podstatě neměla šanci si je prosadit. Naštěstí pro ni ale nijak výrazně neinkasovala. Do třetího kola se teoreticky mohlo jít i za stavu 1:1.
Třetí kolo zahájila Zajícová o něco agresivněji než dvě předešlé pětiminutovky. Pokračovala v rozkopávání levé nohy Maďarky. Zkusila headkick, trefila i pár boxerských úderů po dobrých úhybech. Za pochvalu stála i kolena na tělo při pokusech Juhászové o svázání.
Po třech minutách ovšem Juhász sáhla po judistickém chvatu, kterým chtěla přehodit Češku na zem, nicméně Veronika se částečně ubránila a posléze z nepříjemné situace unikla. Bylo znát, že Beátě došel po úderech na spodek kyslík a jakmile Zajícová utekla, mohla přejít do ofenzivy a na zemi zasypávala soupeřku nepříjemnými údery.
Rány způsobily nejen to, že Juhász začala krvácet z nosu, ale také to, že se zlomila, přestala se aktivně bránit a sudí zápas ukončil. Zajícová tak slaví vítězství na TKO po zajímavém výkonu.
Dvadvacetiletá bojovnice prozradila, že z jejího pohledu byla první dvě kola strašná a že i když měla natrénováno, možná i kvůli dlouhé pauze si příliš nevěřila. O to víc si ale oddechla.
Zdroj: autorský článek
-
Chance Liga
To by byla posila! Slavia chce ulovit kata Sparty, popere se s Plzní
-
Fotbal
„Celá republika se nám směje“, zuří fanoušci Sparty po debalku s Alkmaarem
-
Chance Liga
Kabina v plamenech? Zelený pálí do náhradníků, sám nestíhal
-
Hokej
Češi, Finové a Švédi měli odmítnout účast na Světovém poháru, pokud by jelo Rusko








