Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Výstavní KO jako z akčního filmu na turnaji UFC! Parádní kop z otočky znamenal tvrdý konec brazilské řežby

Kromě Oktagonu se v evropsky příznivém čase konal v sobotu v Las Vegas také galavečer UFC. Na prelims kartě se navíc představila Lucie Pudilová. Mezi highlighty večera se ovšem zařadila jiná bojovnice. V brazilské řezbě se blýskla populární Amanda Ribas.

Publikováno

dne

Kromě Oktagonu se v evropsky příznivém čase konal v sobotu v Las Vegas také galavečer UFC. Na prelims kartě se navíc představila Lucie Pudilová. Mezi highlighty večera se ovšem zařadila jiná bojovnice. V brazilské řezbě se blýskla populární Amanda Ribas.

Nečíslovaný galavečer UFC byl zahájen v sobotu po osmé hodině večer. Česká bojovnice Lucie Pudilová naskočila do třetího duelu na prelims kartě, čeští fanoušci si tak mohli její zápas užít ve velice příznivém čase.

Bohužel si ale nemohli užít výsledek. Bývalá hvězda Oktagonu totiž na body prohrála s Ailin Perez. První dvě kola nezvládla, přičemž v tom třetím sahala po senzačním obratu. Bohužel na něj ale nedosáhla.

To nejlepší z pohledu kvality ale bylo teprve před námi. Kdo tedy po jejím duelu galavečer dále nesledoval, ten může litovat. K vidění byly zajímavé zápasy a také několik zajímavých ukončení.

O to zřejmě nejpovedenější se poměrně překvapivě postarala populární Amanda Ribas, která se v brazilské řežbě střetla na hlavní kartě turnaje UFC se svou krajankou Luanou Pinheiro.

Obě bojovnice se nacházely před vzájemným měřením sil v top 10 slámové váhy. Mírnou favoritkou byla právě Ribas, která svou roli také potvrdila, byť to neměla snadné.

Ribas na galavečeru UFC doručila výstavní ukončení

Amanda Ribas a Luana Pinheiro se rozhodně postaraly o jeden z nejatraktivnějších ženských duelů minimálně tohoto roku. Potvrdily, že ženské MMA není nuda. Jejich zápas byl tvrdý a extrémně zajímavý.

Zatímco Pinheiro měla povedenější první kolo, od druhého kola začala jízda ze strany Ribas. Ta trefila několik úderů a téměř minutu před koncem třetího kola doručila výstavní ukončení.

Nejprve fantasticky trefila kop z otočky, po němž už stačila formalita v podobě dokončení soupeřky. Za zmínku stojí, že poslední KO/TKO si Ribas připsala v roce 2016. Je to vůbec poprvé, co v UFC vyhrála právě tímto způsobem.

Aktuálně to má Ribas v UFC 7-3. Poté, co v minulém souboji nestačila na Maycee Barber, se vrací na vítěznou vlnu. Ve 30 letech rozhodně má ještě několik dobrých let před sebou.

Pinheiro v UFC prohrála poprvé, celkově to byla teprve druhá porážka v její kariéře. Dosud držela sérii devíti výher v řadě.

Zdroj: UFC, Twitter, Tapology

Reklama

Oblíbené