Fotbal

VIDEO: Šílený Kinský. 132 dní bez fotbalu zakončily dvě hrozivé chyby a střídaní v 17. minutě

Tak tohle se jen tak nevidí. Antonín Kinský nastoupil do soutěžního zápasu v dresu Tottenhamu po dlouhých 132 dnech, ale odehrál pouhých 17 minut. Trenér českého brankáře stáhl po dvou hrozivých chybách a v době, kdy Spurs prohrávali v utkání Ligy mistrů na půdě Atlética Madrid 3:0.

Tak tohle se jen tak nevidí. Antonín Kinský nastoupil do soutěžního zápasu v dresu Tottenhamu po dlouhých 132 dnech, ale odehrál pouhých 17 minut. Trenér českého brankáře stáhl po dvou hrozivých chybách a v době, kdy Spurs prohrávali v utkání Ligy mistrů na půdě Atlética Madrid 3:0.

  • Antonín Kinský nastoupil do zápasu po 132 dnech
  • Trenér Tudor ho ovšem vystřídal už po 17 minutách
  • Kinský předvedl dvě hrozivé chyby

Skoro už se na něj zapomnělo. Jeden z největších talentů české brankářské školy Antonín Kinský trpělivě čekal na šanci v dresu Tottenhamu a dočkal se v úterý večer. Trenér Igor Tudor sáhl k výměně gólmana a dvaadvacetiletého Čecha nasadil do utkání Ligy mistrů na Estadio Metropolitano, kde hraje své domácí zápasy Atlético Madrid. Pro Kinského se ale návrat na hřiště změnil v noční můru.

Bývalý brankář pražské Slavie šel totiž ze hřiště už po sedmnácti minutách. Nikoli ovšem kvůli zdravotnímu trablu, ale protože jeho tým prohrával 3:0 a Kinský mohl hned za dvě branky. Jestli do této doby fanoušci Spurs tajně doufali, že by jejich trápícímu se týmu mohl pomoci právě český brankář, po utkání v hlavním městě Španělska zřejmě většina z nich svůj názor změní.

Kinský dvakrát zklamal v rozehrávce

Co se v Madridu stalo? Před zahájením zápasu vypadal Kinský nahecovaný a perfektně připravený na důležité utkání. Však se hrálo o čtvrtfinále Ligy mistrů. Hned první rozehrávkou našel člen širšího kádru české reprezentace přes celé hřiště zcela přesně svého kolegu v útoku. Další doteky s míčem se ale pro Kinského proměnily v jednu velkou katastrofu.

Vše začalo v šesté minutě. Kinský chtěl po rozehrávce od vlastní branky odkopnout míč, ale upadl a balon se tak dostal na kopačky hráčů Atlética. Rychlou výměnu potom bezpečně zakončil k tyči Marcos Llorente. O pouhých osm minut později potrestal ztrátu míče hostí Antoine Griezmann. Nutno dodat, že za tento gól český brankář nemohl. Dílo zkázy se ale dokončilo o pouhou minutu později.

Střídající Vicario inkasoval po pěti minutách

Kinský dostal malou domů, kterou chtěl z první poslat na Kevina Dansa. Balon mu ovšem sjel po kopačce a v podstatě ho naservíroval pro dotírajícího Juliána Álvareze. Argentinský mistr světa už neměl sebemenší problém oslavit třetí branku svého týmu. Tohle všechno už bylo na chorvatského trenéra Tudora příliš a místo Kinského poslal do branky Guglielma Vicaria.

Devětadvacetiletý Ital byl ovšem v brance pouhých pět minut a také dostal gól. Na 4:0 zvýšil Robin Le Normand. Vraťme se ale ke Kinskému. Doslova hororový zážitek v Madridu mu zcela jistě ještě zhorší už tak slabou pozici u Spurs. Je čas na přesun na jinou adresu.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené