VIDEO: Rangers – Plzeň, Skoty poslal do rychlého vedení Gassama
V cestě za snem v podobě Ligy mistrů odkopla před týdnem Plzeň ze silnice švýcarského vicemistra, teď vyrukovala na toho skotského. A inkasovala už v 15. minutě, kdy se ujala akce z levé strany, po které se prosadil Francouz Gassama.

V cestě za snem v podobě Ligy mistrů odkopla před týdnem Plzeň ze silnice švýcarského vicemistra, teď vyrukovala na toho skotského. A inkasovala už v 15. minutě, kdy se ujala akce z levé strany, po které se prosadil Francouz Gassama.
- Plzeň první šanci utkání nevyužila
- Na druhé straně se radovali hned v 15. minutě
- Trefil se Francouz Gassama
Viktoriány před zápasem opustil Šulc
Velký zápas Plzně na velkém stadionu sehráli Viktoriáni bez svého velkého hráče. Poprvé po dvou letech chyběl v některém z klíčových zápasů Plzně Pavel Šulc. Mladý středopolař podepsal kontrakt ve francouzském Lyonu.
Miroslav Koubek tak v rámci přípravy na Skoty nejvíce řešil, jak ho nahradit. Posunout výš Tomáše Ladru a na pozici osmičky dát šanci Tomu Slončíkovi či Matěji Valentovi? Nebo přesunout doprostřed Amara Memiče a na kraji nasadit defenzivnějšího Milana Havla?
Tak jako tak, šlo by o skutečné vaření z vody, což si zkušený kouč Koubek samozřejmě uvědomoval. Šulc byl zárukou nejen gólů, ale zároveň i dobrých týmových výkonů. A ten byl pochopitelně na horké půdě Rangers potřeba.
Po víkendové remíze hochů z Glasgow v ligové premiéře sice na tým šlo dost kritiky (dokonce i ze strany trenéra), přesto byli v domácím prostředí dost výrazným favoritem. A to přestože někteří klíčoví hráči nebyli k dispozici, v základu nebyl Tavernier ani obávaný útočník Danilo.
Koubek na druhé straně nahradil Šulce mladíčkem Jiřím Panošem. Ten byl uprostřed hřiště s Červem, do jedenáctky se oproti odvetě s Ženevou vrátil i Tomáš Ladra a Amar Memič.
Rangers se brzy dostali do vedení
Domácí od úvodu dle předpokladů hnali hlasití fanoušci. Plzeň působila lehce nervózně, podobně jako na startu odvety druhého předkola se Servette. Když se ale oklepala, vyslal první nebezpečnou střelu útočník Durosinmi.
Jenže jí nedal a v 15. minutě schytal krutou lekci z produktivity. Útočník Dessers chytře přiklepl míč Gassamovi, který už se nemýlil. Ibrox Park vybuchl radostí a atmosféra byla rázem ještě více nepříjemná.
Djeidi Gassama | Rangers 1-0 Viktoria Plzenpic.twitter.com/b0zLmRQzna
— Goals Xtra (@GoalsXtra) August 5, 2025
Nebezpečí pokračovalo dál, střelec první branky pak pro změnu nahrával, tentokrát Skoté zahodili tutovku. Viktoria se přesto neměla vyloženě kam hnát s vědomím výhody domácí odvety, ve které může ještě lecos zachránit.
Jenže po inkasování byla pasivní opravdu dost. Dvougólové manko už by je donutilo hru otevřít i venku, což by byla voda na mlýn rychlého útoku Skotů. Russel Martin mohl být každopádně spokojený, jak jeho tým zareagoval na víkendovou ligovou remízu.
Naopak Viktoria se ne a ne nějakým momentem chytit. Příliš vidět nebyl mladík Panoš, Durosinmi byl na hrotu osamocený. Absence Šulce bezesporu byla znát. To se na druhou stranu čekalo.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Hokej
Přestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny














