Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Jako Pelé! 17letá budoucí senzace Realu se předvedla dvěma góly a nádherným sólem

Real Madrid má tuhle cestu tuze rád. Ulovit v Brazílii za velké peníze obří talent, nechat jej chvíli vyhrát doma a v 18 na něm začít pracovat ve Španělsku. Po Viníciusovi a Rodrygovi se teď plánuje projekt Endrick.

Publikováno

dne

Real Madrid má tuhle cestu tuze rád. Ulovit v Brazílii za velké peníze obří talent, nechat jej chvíli vyhrát doma a v 18 na něm začít pracovat ve Španělsku. Po Viníciusovi a Rodrygovi se teď plánuje projekt Endrick.

37 a půl milionu eur. Tolik peněz Real Madrid před rokem v zimě vyplázl za teprve 16letého Endricka. Tak velký talent tento kluk je, vždyť už od 15 let hraje za áčko slavného Palmeiras.

Dohoda zněla, že do 18 let se bude zdokonalovat v Brazílii a v létě 2024 se přesune do Madridu. Po oznámení přestupu se chvíli trápil, nedařilo se mu, tlak na něj byl obrovský, jednou se dokonce rozbrečel na lavičce.

Teď už ale získává sebevědomí, které potřebuje. V duelu s Botafogem si Palmeiras nechalo odskočit začátek a po prvním poločase prohrávalo už 0:3. Jenže poté se ukázal Endrick.

Hned po startu druhého poločasu, převzal míč na útočné polovině, nádherným sólem se zbavil hned pěti soupeřů a zakončil přesně do sítě. A potvrdil, proč se mu říká „Nový Pelé“.

Poté se však dlouho nic nedělo a zápas směřoval ke konečnému výsledku 3:2. Jenže v 84. mintutě zavelela 17letá senzace k obratu. Po centru se dostal Endrick k odraženému míči, naznačil střelu a uklidil míč přesně k tyči.

Palmeiras nakonec v 89. minutě vyrovnalo na 3:3 a v deváté minutě nastavení dokonalo fantastický obrat na 4:3. Díky tomu tak „Verdão“ stáhlo náskok na právě první Botafogu na tři body.

A Real Madrid se může těšit na další obrovský talent. Bude zajímavé sledovat, jestli nejprve odejde na hostování, nebo stejně jako Vinícius s Rodrygem zapadne hned do áčka a bude se pomalu prosazovat do základu.

Zdroj: X, Palmeiras

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.