Spojte se s námi


Tenis

Vídeň hostí našlapanou akci. S kým se utkají Lehečka a Macháč?

Sezona halových turnajů je v plném proudu a „pětistovka“ ve Vídni hlásí skvělé obsazení. Kteří zajímaví hráči se v rakouské metropoli představí? Jaký byl los pro dva české zástupce?

Publikováno

dne

Sezona halových turnajů je v plném proudu a „pětistovka“ ve Vídni hlásí skvělé obsazení. Kteří zajímaví hráči se v rakouské metropoli představí? Jaký byl los pro dva české zástupce?

Tenisové turné se z Asie přesunulo do Evropy a tento týden jsou k vidění turnaje kategorie ATP 500 v Basileji a Vídni. Právě Erste Bank Open v rakouské metropoli přivítá i dva české zástupce ve dvouhře.

Jiří Lehečka je 31. hráčem žebříčku ATP a své místo v hlavní soutěži měl zajištěno. Tomáš Macháč si svou pozici mezi 32 účastníky musel zajistit v kvalifikaci, do které se narychlo přemístil ze Stockholmu.

Vídeňská „pětistovka“ přivítá také dostatek zajímavých tváří. Z elity ATP se představí Rusové Medveděv a Rubljov, Řek Tsitsipas, Ital Sinner nebo Alexander Zverev z Německa.

Los českých tenistů

Jiří Lehečka se pokusí zlepšit své výsledky z poslední doby. Turnaj v pondělí zahajuje s Američanem Wolfem.

Česká tenisová jednička se od Davis cupu výsledkově trápí. Ze čtyř zápasů v tomto období vyhrál Lehečka jediný.

Opačným příběhem jsou poslední měsíce v podání Macháče. Třiadvacetiletý Čech triumfoval na dvou challengerech a skvěle se uvedl také minulý týden ve Stockholmu, kde si vyšlápl na Švýcara Wawrinku.

Ve Vídni si zahraje s Australanem Vukičem. Ten je sice o dvacet příček nad českým tenistou, ale neoplývá bůhvíjakou formou. Z posledních desíti utkání vyhrál třikrát.

V případě postupu bude na Macháče každopádně čekat zajímavý soupeř. Utká se totiž s vítězem duelu Tsitsipas – Thiem. Turnajová čtyřka i domácí hráč mají o motivaci postaráno.

Závěrem …

Čeští tenisté nastupují do vídeňského turnaje ve zcela odlišné situaci. Macháč rozhodně uvítá volné pondělí, jeho program byl v posledních dnech neskutečně náročný. Lehečka bude v současné formě rád za každé vítězství.

Zdroj: ATP, Erste Bank Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.