Reklama

Velký respekt pro dánského kapitána! I díky němu je Eriksen stále mezi námi

Simon Kjaer, dánský kapitán, má velkou zásluhu na tom, že je Eriksen stabilizovaný a při vědomí. Dán dostal Eriksena do správné polohy, svolal tým kolem svého spoluhráče a utěšil jeho manželku.

Zdroj: Pixabay

Mnoho lidí už asi ví, co se stalo v zápase Dánska s Finskem. Dánský konstruktivní ofenzivní záložník Christian Eriksen na hřišti zkolaboval a musela mu být poskytnuta srdeční masáž.

Dánský kapitán Simon Kjaer ihned k Eriksenovi přiběhl, ujistil se, že nemá zapadnutý jazyk a položil ho do polohy, aby mu jazyk nezapadl v bezvědomí.

Poté ihned přivolal lékařskou pomoc a svolal hráče, aby udělali kruh okolo Eriksena a lékařů, aby zabránil médiím v pořizování materiálu.

Když se ujistil, že jsou spoluhráči nablízku, běžel společně s brankářem Kasperem Schmeichelem utěšovat manželku Eriksena.

Po stabilizování a převezení Eriksena do nemocnice údajně sám Eriksen volal svým spoluhráčům a požádal je, aby zápas s Finskem dohráli. Dánové nakonec smolně prohráli 0:1, když se z jediné Finské střely na branku prosadil Pohjanpalo.

Kjaer se zachoval jako správný kapitán a zaslouží si obrovský respekt.

Zdroj: UEFA EURO 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené