Hokej

Ve Žďáru nad Sázavou se konala benefice Hokejové srdce pro hrdiny. Vybrala se krásná částka

Ve Žďáru nad Sázavou se uplynulý víkend konala akce „Hokejové srdce pro hrdiny“ a díky neuvěřitelné štědrosti partnerů a fanoušků se pro sedmiletého Jakuba Vraspíra vybralo přes 366 000 Kč, zatímco výtěžek ze vstupného podpořil rodinu rotmistra Zdeňka Křivana částkou 88 000 Kč.

Ve Žďáru nad Sázavou se uplynulý víkend konala akce „Hokejové srdce pro hrdiny“ a díky neuvěřitelné štědrosti partnerů a fanoušků se pro sedmiletého Jakuba Vraspíra vybralo přes 366 000 Kč, zatímco výtěžek ze vstupného podpořil rodinu rotmistra Zdeňka Křivana částkou 88 000 Kč.

  • Ve Žďáru nad Sázavou proběhla akce Hokejové srdce pro hrdiny
  • Pro sedmiletého bojovníka Jakuba Vraspíra se vybralo přes 366 tisíc korun
  • Výtěžek ze vstupného 88 tisíc podpořil rodinu rotmistra Zdeňka Křivana

Na akci „Hokejové srdce pro hrdiny“ se na ledové ploše odehrál fascinující souboj dvou naprosto odlišných světů. Na jedné straně stál Restart team, složený z bývalých profesionálních hokejistů a legend v čele s Janem „Gustou“ Havlem, který pod záštitou projektu Happy Cup pravidelně pomáhá rodinám v těžké životní situaci.

Proti nim nastoupil tým HC Warriors Chrudim, tvořený příslušníky 43. výsadkového pluku, elitního útvaru Armády České republiky typu komando. Vojáci, kteří jsou symbolem odvahy a disciplíny, přenesli své odhodlání i na kluziště a dokázali, že jejich služba společnosti přesahuje hranice vojenských povinností.

V napínavém utkání zvítězil zkušenější tým

Hlavní program nabídl strhující hokejovou podívanou, ve které nakonec zkušenější Restart team zvítězil 10:5. Výsledek byl však pro všechny zúčastněné i diváky druhořadý. Mnohem důležitější byla skvělá atmosféra a společný cíl.

Akci navíc doprovázel bohatý program, během kterého vojáci představili svou špičkovou techniku, výzbroj a v dynamické ukázce předvedli simulovaný přepad na objekt, což divákům přiblížilo náročnost jejich služby.

Vybíralo se na dva hrdiny

Srdcem celé události byly příběhy těch, pro které se hrálo. Sedmiletý Jakub Vraspír statečně bojuje s dětskou mozkovou obrnou a vybrané prostředky mu umožní podstoupit klíčovou intenzivní rehabilitaci v Sanatoriu Klimkovice. Na mladého bojovníka se vybrala suma lehce převyšující 366 000 korun.

Druhým podpořeným je válečný veterán rotmistr Zdeněk Křivan, který po smrti manželky i jednoho z dětí sám vychovává dva potomky. Finanční pomoc mu ulehčí tíživou situaci a umožní zajistit dětem potřebné zázemí a radostnější dětství. Ze vstupného se vybralo 88 tisíc korun. Celkem tedy v součtu 454 tisíc Kč.

Generální manažer pořádajícího klubu SKLH Žďár nad Sázavou, Martin Nečas starší, neskrýval svou spokojenost. Poděkoval partnerům, fanouškům i oběma týmům. Zvlášť ocenil nasazení svého syna Martina, hvězdy NHL, který se neúnavně podepisoval a fotil s fanoušky.

S pokorou přiznal, že očekával o něco vyšší návštěvnost, ale celkový výsledek a dopad akce označil za obrovský úspěch. „Hokejové srdce pro hrdiny“ tak nebylo jen o hokeji, ale především o naději a síle komunity.

Zdroj: SKLH Žďár nad Sázavou

Email Icon
Reklama
Oblíbené