Ve Slavii snili o finále, místo toho se nejspíše rozloučí po základní části. Sešívané trápí koncovka, v lize přitom střílí gól za gólem
Když Slavia nepostoupila do Ligy mistrů, mnozí ani nepřemýšleli nad tím, že by nemusela zvládnout postoupit z nového ligového formátu. V týmu se snilo o finále, fanoušci nepochybovali o postupu mezi nejlepší osmičku. Situace je ale odlišná a je otázkou, proč se Sešívaní v pohárové Evropě trápí, zatímco ligu válcují.

Když Slavia nepostoupila do Ligy mistrů, mnozí ani nepřemýšleli nad tím, že by nemusela zvládnout postoupit z nového ligového formátu. V týmu se snilo o finále, fanoušci nepochybovali o postupu mezi nejlepší osmičku. Situace je ale odlišná a je otázkou, proč se Sešívaní v pohárové Evropě trápí, zatímco ligu válcují.
- Slavia válcuje ligu, v pohárové Evropě se ale trápí
- Reálný je konec po základní části
- Realizační tým i fanoušci se v létě viděli jinde
V létě aktuální sezony Slavia výrazně posílila a dala si jasný cíl, vyhrát po tříleté pauze titul a zajistit si tak místo v Lize mistrů. To má totiž mistr aktuální sezony jisté. Sešívaní ale díky svému koeficientu mohli o soutěž bojovat i tak, v kvalifikaci nicméně nestačili na francouzské Lille.
Museli se tak spokojit s Evropskou ligou, za kterou byli vlastně rádi. Právě tato soutěž Slavii dlouhodobě sedí a díky novému formátu, kdy nenestupují týmy z Ligy mistrů, se zdálo, že cesta mezi elitu bude výrazně snazší.
Právě proto už mnozí fanoušci spekulovali o tom, zda jejich tým postoupí jen do semifinále, nebo dokonce zabojuje o výhru celé soutěže. Svůj cíl měli i v klubu, byla jím elitní osmička v ligové fázi a téměř jistě i v celé soutěži.
Trenér dokonce dostal otázku na finále, a to ku příležitosti utkání s Bilbaem. Právě tam se totiž poslední zápas soutěže hraje. „Naděje žije vždycky. Je to jeden ze snů, který máme v realizáku. Sen byl dostat se do semifinále evropského poháru, třikrát jsme byli blízko.
Při kvalitě a náročnosti soutěží se to musí sejít,“ řekl v říjnu trenér Jindřich Trpišovský. Bohužel pro něj i fanoušky je ale situace zcela odlišná. Slavia se v Evropské lize trápí a z šesti zápasů uhrála jen 4 body. Doma navíc vybojovala jenom bod.
Proč se Slavia v Evropské lize trápí?
Zatímco v Evropské lize je to jedno velké trápení, v Chance lize Slavia září a málokdo pochybuje o tom, že se stane následujícím mistrem. Sparta ztrácí bod za bodem, jistá není ani Viktoria Plzeň a Sešívaní dosud ztratili pouze dvakrát. Jako jediní pak neprohráli.
Důvodem toho je vynikající produktivita a pevná obrana. Právě to ale Slavii v Evropské lize nezdobí. Za poslední čtyři zápasy inkasovala sedmkrát a vstřelila jen 3 branky. Porážky o gól jsou sice mnohdy smolné, ale ukazuje se, že už se nejedná jen o dílo náhody.
Samo to zkrátka nepůjde a ve zbylých dvou zápasech musí Slavia pořádně zabrat. Byla by to opravdu velká škoda, kdyby v době, kdy české týmy mohou honit koeficient, vypadla předčasně.
Zdroj: SK Slavia Praha
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Hokej
Přestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy












