Spojte se s námi


Fotbal

Van Kessel má nové angažmá! Bývalá nejdražší posila Slavie bude hrát opět na Slovensku

Byla to nejdražší posila v historii Slavie. Gino Van Kessel přicházel do Edenu z Trenčína s velkým potenciálem, jenže byl velice rychle odstaven, protože jeho výkony a práce v tréninku nepřipomínaly profesionálního fotbalistu. Teď se znovu objevil na Slovensku.

Publikováno

dne

Byla to nejdražší posila v historii Slavie. Gino Van Kessel přicházel do Edenu z Trenčína s velkým potenciálem, jenže byl velice rychle odstaven, protože jeho výkony a práce v tréninku nepřipomínaly profesionálního fotbalistu. Teď se znovu objevil na Slovensku.

Gino Van Kessel má ve svém fotbalovém CV už několik týmů. Reprezentant Curacaa v mládeži působil v Alkmaaru a Ajaxu, svou dospělou kariéru ale začal Almere City, načež v ročníku 2013/14 odešel stále jako hráč Ajaxu Amsterdam na hostování do Trenčína. 

Poté přišel do Trenčína na přestup jako volný hráč. A zažil zde nejlepší období kariéry. Na jaře vstřelil za 14 zápasů 6 gólů, v nové sezóně nasázel 17 branek, přidal 5 asistencí a stal se králem střelců slovenské ligy. 

To neuteklo pozornosti pražské Slavie, která jej tehdy vykoupila za 30 milionů korun, což byl v tu dobu nejdražší přestup sešívaných v historii. Van Kessel důvěru splatil ihned. Slavia si totiž ještě bez něj přivezla z Tallinnu ve druhém předkole Evropské ligy prohru 1:3. 

Gino však v odvetě gólem a asistencí zařídil výhru 2:0 a postup. Skvělý start měl i do ligy, kde se trefil v prvním kole proti Zlínu i ve druhém kole v Jihlavě. Jenže to bylo prakticky vše, co ve Slavii předvedl. 

Slavii se totiž nedařilo výsledkově a Dušana Uhrina nahradil Jaroslav Šilhavý. Od té doby už Van Kessel prakticky nehrál a začalo jeho cestování. Zahrál si za polskou Lechii, anglický Oxford, belgický KSV Roeselare, vrátil se na Slovensko do Trnavy a opět do Trenčína, kde se se mu znovu začalo dařit a nastřádal v sezóně bilanci 6+12. 

Trenčín mu byl zkrátka souzený, ale ani poté zde nezůstal a odešel do kyperské Nicósie, odkud se po roce odebral do maďarského Gyirmotu. Zde zvládl jen 3 zápasy a teď už rok a půl nehrál fotbal.

Teď se však Van Kessel na Slovensko vrátil. V úterý se zapojil do tréninku s týmem Zemplín Michalovce, se kterým teď podepsal i smlouvu.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Jsem velmi rád, že jsem v Michalovcích. Po tom všem, co se stalo, chci na Zemplíně restartovat kariéru. Na Slovensku se cítím velmi dobře, což potvrzuje i fakt, že jsem zde byl již třikrát. Myslím, že slovenská liga mi sedí. Jsem rád, že v Michalovcích dostanu šanci se prosadit,“ řekl Van Kessel pro klubový web.

„Gino je zkušený fotbalista a naši ligu zná velmi dobře. V nedávné minulosti si v ní udělal skvělé jméno. Nabídli jsme mu šanci restartovat kariéru a já věřím, že u nás potvrdí své kvality. Potřebovali jsme zvýšit konkurenci v útoku, což se nám podařilo. Pevně doufám, že v našem týmu naváže na své výkony z dresu Trenčína,“ uvedl trenér Marek Petruš.

Zdroj: Zemplín Michalovce

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.