Úžasné gesto Realu k Liverpoolu! Po zápase na Bernabéu zazněla hymna Reds, šlo o oplacení respektu
Na dnešní elitní úrovni se hraje o prestiž a obrovské peníze a k nenávisti či nesympatičnosti není daleko. Proto je velice hezké vidět, když si dva tak velké kluby vyjádří takový respekt, jako Real Madrid a Liverpool.


Na dnešní elitní úrovni se hraje o prestiž a obrovské peníze a k nenávisti či nesympatičnosti není daleko. Proto je velice hezké vidět, když si dva tak velké kluby vyjádří takový respekt, jako Real Madrid a Liverpool.
I když na fotbalové úrovni má v posledních letech jasně navrch Real Madrid, který vyhrál 7 z posledních 8 zápasů, ke svému španělskému protějšku mají v Liverpoolu velký respekt.
Před prvním zápasem totiž odešla do fotbalového nebe legenda Realu Madrid a čestný prezident Amancio, Liverpool se tak rozhodl jeho velikosti vyjádřit respekt.
Kenny Dalglish před zápasem položil bílou květinu před fanoušky Realu Madrid a na Anfieldu se držela minuta ticha.
Fanoušci Los Blancos Dalglishovi i klubu velice zatleskali a poděkovali, vyjadřovaný respekt ale nekončil. Real na hřišti válel a zničil domácí výsledkem 5:2. Pohrdání, pískání či brzký odchod jste ale na Anfield Road nezaznamenali.
Naopak, když těsně před koncem střídal Luka Modrič, fanoušci Reds mu zatleskali ve stoje. Při odchodu dokonce i domácí fanoušci zatleskali hostujícímu kotli, který potlesk vrátil a začal skandovat „Liverpool, Liverpool“.
Respekt mezi oběma týmy zůstal i po odvetě, kterou Real Madrid vyhrál 1:0. Královský klub totiž jako poděkování za gesto s Dalglishem po závěrečném hvizdu spustil z reproduktorů místo své oslavné hymny, hymnu Liverpoolu, ‚You’ll Never Walk Alone‘.
Velice si to chválil i trenér Liverpoolu, Jürgen Klopp. „YNWA na Bernabéu? Je to velmi hezké gesto. Real Madrid je skvělý klub, jsme štastní, že jsme jim čelili,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru německý kouč.
Zdroj: Twitter, Real Madrid
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












