Reprezentace

Uruguay potvrdila roli favorita a deklasovala Ekvádor 4:0

První zápas ve skupině “smrti” mezi Uruguayí a Ekvádorem skončil lépe pro Cavaniho a spol. La Celeste potvrdili roli favorita a na poloprázdném stadionu deklasovali Ekvádor 4:0.

Zápas začal zostra. Již ve 3. minutě Arturo Mina zahrál v pokutovém území rukou, ale penalta se nakonec nekopala. O tři minuty později si přihrávku, kterou vyslal Luis Suárez, v pokutovém území nádherně převzal Nicolas Lodeiro a ranou k pravé tyči upravil skóre na 1:0.

V 11. minutě mohl Suárez zvýšit skóre na 2:0, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek nahoru a gól, který vstřelil se nepočítal. Celou situaci ještě přezkoumával videorozhodčí, ale i ten gól neuznal.

Další diskutatibilní situace nastala ve 21. minutě, a to když ve vzdušném souboji trefil ekvádorský bek Quinteros loktem hlavu protihráče. Hlavní arbitr nejprve udělil žlutou kartu, ale do hry opět vstoupilo video a po zhlédnutí celé situace verdikt přehodnotil a rovnou poslal Ekvádorce předčasně do sprch.

Další gól přišel ve 33. minutě, kdy se dokázal prosadit Edinson Cavanim. 2:0

Čtyři minuty před koncem 1. poločasu byl Luis Suárez ve velkém vápně poslán k zemi obráncem, ale rozhodčí i přes protesty hráčů penaltu neodpískal.

Ještě před koncem 1. poločasu dostal míč do brány Luis Suárez po dobře zahraném rohovém kopu. První poločas tedy skončil jednoznačně 3:0 pro Uruguay.

Hned na začátku 2. poločasu se mohl střelecky prosadit Cavani, v tom mu ale zabránil pomezní rozhodčí, jenž odpískal ofsajd.

Velká smůla se přihodila Minovi, který se připletl do cesty přihrávce a nechtěně překonal svého vlastního brankáře. 4:0.

Poté měli ještě několik příležitostí hráči Uruguaye, ale ani jedna neskončila v síti. Zápas tak skončil debaklem Ekvádoru 4:0.

Miranda prozradil, jak dobře se Messi stará o juniory v Barceloně

O poměrech mezi seniorskými a juniorskými hráči v katalánské FC Barceloně promluvil jeden z hráčů, který už si vyzkoušel obě strany a to Juan Miranda, jenž je aktuálně se svými kolegy ze španělské reprezentace do devatenácti let na Mistrovství Evropy této věkové kategorie.

Juan Miranda je nadějným krajním obráncem, působícím na levém křídle, který už má na svém kontě i 4 starty za áčko. Jinak člen rezervního mančaftu pohovořil v rozhovorech pro Vbetnews a madridský plátek AS o několika tématech, ovšem tím hlavním byl přístup Lionela Messiho a spol. k mladým nadějím FCB.

Je nám velmi blízký a je to dobrý člověk. Vždycky si s mladými hráči promluví a ptá se jich, jak se mají. Také Jordi Alba, Gerard Piqué a další věnují pozornost mladíkům. Mluví s námi a dávají nám rady. La Masia je velmi dobrá a učí nás nejen na sportovní úrovni, ale také té osobní,“ popisoval devatenáctiletý obránce, než se vyjádřil i ke zmíněnému turnaji, kde dal i dvě branky.

Jako obránce jsem překvapen, ale hlavní je tým, nikoliv individuální úspěchy. Asi jsem se spletl (smích). Nejsem střelec, od toho tam jsou útočníci. Kdykoliv můžu, tak rád útočím, ale nejdůležitější je obrana. Všechny zdejší týmy jsou dobré a všichni soupeři komplikovaní. Proti Portugalsku to byl obtížný zápas, kde nejsme spokojení s remízou, ale body jsou vždy důležité.

Dobře jsme začali, ale po deseti minutách začalo Portugalsko hrát lépe a kontrolovalo hru. Teď myslíme jen na další zápas, protože ten je nejdůležitější. Nejprve musíme porazit Itálii, protože je to pro nás jako čtvrtfinále. Pak se uvidí.“ Na závěr se pak krátce vyjádřil k možnému přestupu. „Pokud zahraji dobře, objeví se zájemci, nicméně já mám smlouvu s Barcou a tento měsíc se chci soustředit na turnaj. Nechci vědět nic jiného a uvidíme po mém návratu.

Alžírsko v čele s Ryiadem Mahrezem zdolalo s obrovským štěstím Senegal ve finále Poháru afrických národů

V pátek večer vyvrcholil v Egyptě Africký pohár. Ve finále si to o titul rozdal Senegal s Alžírskem. Ve tvrdém utkání se štěstí přiklonilo výrazně na stranu Alžírska, které se stalo mistrem Afriky po devětadvaceti letech.

Po velkolepém závěrečném ceremoniálu na stadionu v Káhiře vypukla velká bitva o vítězství v Poháru afrických národů. Už ve druhé minutě se mohli fanoušci Alžírska radovat z branky, když Bounedjahova střela zapadla díky obrovské teči nechytatelně za záda senegalského gólmana.

Senegal se v čele s kapitánem Kouyatém a s tahounem Sadiem Maném snažil ihned zareagovat, ale nedařilo se mu dostat do dobrých střeleckých příležitostí. V první půli tak bylo k vidění více zranění než střel na branku.

To ve druhé pětačtyřicetiminutovce už bylo Alžírsko pod mnohem větším tlakem a na polovinu soupeře se dostávalo sporadicky. Vypadalo to, že se tým kapitána Ryiada Mahreze bude muset zuby nehty snažit uchránit své jednobrankové vedení.

Po hodině hry vše nasvěčovalo tomu, že Senegal bude mít skvělou možnost srovnat stav utkání. Guediora měl totiž v pokutovém území zabránit centrovanému míči pomocí ruky. Po shlédnutí opakovaných záběrů se ale rozhodl sudí Alioumu z Kamerunu neodpískat pokutový kop.

Do velké příležitosti se pak o několik minut později dostal Niang, když dokonce obešel brankáře Alžírska, ovšem z úhlu nedokázal zamířit do odkryté brány. Nebezpečně pak pálil z dálky Sabaly.

Velká statistická převaha Senegalu nakonec nestačila. Šťastná trefa Bounedjaha, a zároveň jediná střela Alžírska v zápase, z druhé minuty stačila Alžířanům na vítězství ve finále Poháru afrických národů, kterým prošel tým kouče Belmadiho bez jediné prohry.

Fortuna liga

Ruik Football Talk | #5 Ivan Grégr – Muž, který pískal Maradonu

Pátým hostem show Ruik Football Talk se stal Ivan Grégr, s nímž si budeme povídat o jeho životní cestě fotbalového rozhodčího a představí nám také svůj pohled na nová pravidla a VAR.

Pan Grégr má za sebou řadu odpískaných mezinárodních zápasů, během nichž například řídil utkání s Maradonou a dalšími legendami fotbalové historie.

Odřídil však i mnoho zápasů na domácí scéně, mimo jiné i 18 derby pražských “S”.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Ivanu Grégrovi.