Reklama

UEFA potrestala Anglii za chování jejích fanoušků

Zdroj: Brent Flanders, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

30 tisíc eur bude muset zaplatit anglický fotbalový svaz jako pokutu za chování svých fanoušků během semifinále Eura proti Dánsku. Ti před zmiňovaným zápasem bučeli při hymně soupeře a v jeho průběhu lasery oslňovali dánské fotbalisty, mimo jiné i Kaspera Schmeichela před penaltou.

Anglická fotbalová reprezentace si v semifinálovém utkání mistrovství Evropy poradila s Dánskem 2:1 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil Harry Kane, když dorazil svou vlastní střelu z penalty, kterou mu vyrazil dánský brankář Kasper Schmeichel.

Ten byl podle dostupných záběrů před provedením pokutového kopu oslňován z hlediště laserem. Právě kvůli tomuto prohřešku a také kvůli bučení při dánské hymně byli Angličané pokutováni.

Nutno říci, že právě přehlušování hymen soupeřů tímto nevhodným způsobem ukázali angličtí fanoušci již v předcházejících zápasech.

V kontextu trestu, který za chování svých fandů na Euru dostali Maďaři, se pokuta pro Anglii jeví jako nicotná.

Na to si postěžoval i maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, který řekl, že si připadá jako za komunismu.

Maďaři byli potrestáni za údajné projevy rasismu při zápasech ve skupině pokutou 100 tisíc eur a hlavně zavřením stadionu na dva zápasy. Pokud by UEFA postupovala v případě Angličanů stejně, hrálo by se možná nedělní finále před prázdnými tribunami.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No to je teda trest… zavřít stadion na deset zápasů, finále přemístit do Amsterdamu nebo Mnichova a povolit tam vstup pouze Italům a místním, žádnej Angličan. Pak bych možná uvěřil, že UEFA není zkorumpovaná a že všem měří stejně…

  2. Je mi z těch kapitalistických hajzlů na blití, jak si přihrávají sami mezi sebou. Ostatní (východní EU) jsou jenom lůzři a na to aby jim sloužili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené