Trpišovský po Bodø/Glimt: Nejlepší byli gólmani. Slavia neměla dostat gól na 2:1
Pražská Slavia si v prvním utkání hlavní fáze Ligy mistrů vybojovala pouze bod. Na domácím hřišti ztratila proti Bodø/Glimt dvoubrankové vedení, navíc přestála i pokutový kop. Podle trenéra Trpišovského byli nejlepšími hráči zápasu oba gólmani. Po zápase ho nejvíce mrzela branka na 2:1.

Pražská Slavia si v prvním utkání hlavní fáze Ligy mistrů vybojovala pouze bod. Na domácím hřišti ztratila proti Bodø/Glimt dvoubrankové vedení, navíc přestála i pokutový kop. Podle trenéra Trpišovského byli nejlepšími hráči zápasu oba gólmani. Po zápase ho nejvíce mrzela branka na 2:1.
- Slavia remizovala s norským Bodø/Glimt 2:2
- Podle trenéra Trpišovského byli nejlepší na hřišti brankáři
- Kouče Slavie nejvíce mrzí snižující branka na 2:1
Velký večer se smutným koncem. Tak lze v krátkosti zhodnotit první vystoupení Slavie v Lize mistrů. Návrat na elitní fotbalovou adresu po šesti letech nakonec skončil remízou 2:2. Norský mistr Bodø/Glimt přitom v závěru dotáhl dvoubrankovou ztrátu, kterou sešívaným zařídil debutant v základní sestavě Youssoupha Mbodji.
V 78. a 90. minutě ale hostům přihráli bod Bassi s Fetem. V Edenu se hrál z obou stran pohledný fotbal plný šancí. Skvělé výkony předvedli oba brankáři, jak hostující Nikita Haikin, tak Jindřich Staněk.
Český reprezentant navíc chytil i pokutový kop, který rozhodčí Barbu nařídil po faulu Mbodjiho. Kasper Hogh ale s nabídnutou příležitostí naložil prachbídně a Staněk dokázal míč vyrazit.
Norové si vytvořili nedobytnou mapu
„Nejlepší hráči na obou stranách byli gólmani. Pohybovali jsme se ve správných prostorech, ale bylo to těžké dorazit, plus nás stálo hodně sil odebírání míče zpět. Bodø si hrálo tu svou nedobytnou mapu. Dostali jsme se ale do vedení a ve druhé půli soupeře lépe dostupovali,“ prozradil po utkání pro klubový web trenér Trpišovský s tím, že soupeře dostal zpět do hry snižující gól.
🧢 Paradoxně kralovali brankáři
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) September 17, 2025
Jindřich Trpišovský hodnotil na tiskové konferenci po zápase s Bodø remízový vstup do ligové fáze #UCL. Proč Slavia neudržela vedení? Potvrdila konkurenceschopnost a co říká na dvougólový přízrak Mbodjiho?
Hodnocení 👉 https://t.co/40vypyJuBV pic.twitter.com/kn9KOmZP3K
Svěřenci devětačtyřicetiletého kouče měli navíc i trochu smůlu. Provod trefil břevno, velké šance měli také Vasil Kušej a Oscar Dorley. Důležitou událostí zajímavého utkání bylo také brzké střídání kapitána Tomáše Holeše, jehož zranění ale není podle Trpišovského nijak vážné. O víkendu v Liberci ale prý nenastoupí. Proti Bodø/Glimt ho nahradil Štěpán Chaloupek a vedl si skvěle.
Slavia mohla v závěru rozhodnout
Radost ze skvělého výkonu většiny hráčů kazí konečný výsledek. Trpišovský ale vysvětlil, že pokud by se jeho tým stáhl, tak by mohl inkasovat stejně tak. Slavia měla v plánu držet míč a pokusit se vstřelit třetí branku.
Místo toho inkasovala z rychlého brejku. Do akce se navíc zapojil hráč, kterého čtvrtý rozhodčí pustil do hry po ošetření. Trenéra Slavie ale stejně více mrzela branka na 2:1. V nastaveném čase ještě dostal prostor Muhammed Cham, který během několika desítek vteřin ukázal, proč po něm sešívaní tolik toužili.
Hned vykouzlil excelentní přihrávku na Ivana Schranze, ale Slovák ve velké příležitosti zklamal. Své umění bude moci Cham ukázat už v neděli, kdy hraje Slavia deváté ligové kolo v Liberci.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů













