Fotbal
Trenér Španělska po Itálii: Možná to byl nejlepší zápas ze všech, které jsem kdy trénoval. Na svůj tým jsem nesmírně hrdý
Španělsko předvedlo další vynikající výkon, tentokrát si poradilo s Itálií 1:0. V zápase mělo hned několik velkých šancí, ale ty se nepovedlo proměnit. Trenér Luis de la Fuente své svěřence pochválil a sdělil, že to byl nejlepší zápas jeho trenérské kariéry.

Španělsko předvedlo další vynikající výkon, tentokrát si poradilo s Itálií 1:0. V zápase mělo hned několik velkých šancí, ale ty se nepovedlo proměnit. Trenér Luis de la Fuente své svěřence pochválil a sdělil, že to byl nejlepší zápas jeho trenérské kariéry.
Španělsko po vysoké výhře nad Chorvatskem dokázalo zdolat i Itálii a má jistý postup ze skupiny. Na turnaji tým trenéra Luise de la Fuenteho navíc zatím neinkasoval, když k výhře 3:0 přidal další v podobě 1:0.
Španělé Italy doslova drtili a je až s podivem, že rozdíl je tak malý. Italští fotbalisté nedokázali vytvářet střelecké příležitosti a převážně hrál jejich soupeř, který neproměňoval tutovky.
„Možná to byl nejlepší zápas ze všech, které jsem kdy trénoval. Hráli jsme proti vynikajícímu týmu světové úrovně. Utkání jsme kontrolovali a jediným mínusem bylo, že jsme neproměnili více šancí!“ řekl pro UEFA trenér Španělsko.
„Jsem hrdý na to, jak mají hráči nekonečné ambice a pracovní morálku. Myslím, že to, co na nich nejvíce vyniká, je to, že umějí hrát v různých momentech této náročné hry,“ dodal.
Španělsko je rázem hlavním kandidátem na zisk trofeje. Před turnajem to byla Anglie, ta ale hraje nekoukatelný fotbal, narozdíl od Španělů, kteří svým fotbalem fanoušky baví.
„Věděli jsme, kdy máme tlačit, kdy hrát vertikálně a kdy kontrolovat míč. Myslím, že v obraně jsme byli skvělí. Tým byl tak dobrý, že jsem na něj nesmírně hrdý,“ zakončil.
V posledním zápase Španělsko vyzve Albánii, která má stále šanci na postup, ale potřebuje k tomu nad Španěly zvítězit. Závěr skupinové fáze tedy bude zajímavý.
Zdroj: UEFA

-
Chance Ligapřed 2 dny
Zbrojovka má kádr na první ligu. Podívejte se, jak může vypadat její základní sestava
-
Chance Ligapřed 2 dny
Slavia by se mohla vytáhnout s ještě jednou přestupovou bombou. Byla by potřeba
-
Chance Ligapřed 4 dny
Slavia si chystá výjimečného střelce. Pikolon dal hattrick ve dvou zápasech po sobě
-
Hokejpřed 5 dny
Největším „pracháčem“ v historii NHL je Alexander Ovečkin. Jágr je v první pětce