Tomáš Souček rozhodl krásným gólem londýnské derby

Tomáš Souček hrdinou. Už to vypadalo, že londýnské derby mezi West Hamem a Fulhamem skončí bez branek, tu se však v nastavení ve vápně objevil Tomáš Souček a z voleje propálil Areolu. Byl to právě on, kdo zařídil Kladivářům tři body.

Zdroj: lcfc.com

První šanci měl ve čtvrté minutě Cresswell, gólman Areola se však vyšvihl skvělým zákrokem. Francouzský gólman se ukázal i v šesté minutě, kdy vychytal prudký pokus Jarroda Bowena. Z následného rohu poslal míč do břevna Sebastian Haller.

Hosté se ozvali v patnácté minutě, kdy Mitrovič ve skluzu minul zadní tyč. Následně začal Fulham trochu tlačit a po zbytek poločasu byl nebezpečnější, větší šanci si ale nevytvořil a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou půli otevřel tečovaný pokus Bowena, jenž skončil jen těsně vedle pravé tyče. V sedmdesáté minutě dvakrát zahrozili hosté, jak s pokusem Lookmana, tak se střelou Reida, si však gólman Fabianski poradil.

V 81. minutě zahrozil střídající Benrahma, výborně chytající Areola si ale i tentokrát poradil. Francouzský gólman kapituloval až v první minutě nastavení, kdy mu za záda prošla střela Tomáše Součka z voleje. Pro Tomáše to byl první gól v tomto ročníku.

To ale nebyl poslední okamžik zápasu. Ve čtvrté nastavené minutě fauloval ve vápně Benrahma a hosté mohli vyrovnat. Míč si vzal křídelník Ademola Lookman a nepovedenou panenkou nepřekonal brankáře Fabianského. West Ham tak po výhře 1:0 bere všechny tři body.