Švédský král Zlatan definitivně opouští LA Galaxy! Jak jeho fanoušky popíchl a kam povedou jeho další kroky?
Zlatan Ibrahimović oficiálně oznámil, že končí své zámořské angažmá v klubu Los Angeles Galaxy. Další sezónu v jeho dresu už nepřidá a Major League Soccer tak přijde o svou největší a nejvýraznější hvězdu.
Zlatan Ibrahimović na svůj instagramový a twitterový účet umístil svou fotografii s rozpřaženými rukami v bílém dresu LA Galaxy v pozici nad stadionem klubu. U ní oznamuje zprávu, kterou si v klubu asi nikdo nepřál.
Doslova je ve vyjádření napsáno: „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Děkuji LA Galaxy za to, že mi opět pomohlo k živoucímu pocitu. Fanouškům Galaxy bych vzkázal – chtěli jste Zlatana a taky jste jej obdrželi. Nemáte zač. Příběh pokračuje.“
A fanoušky svého (nyní již bývalého klubu) na závěr popíchl: „Nyní se vraťte ke sledování baseballu.“
Nejznámější švédský fotbalista všech dob vstřelil v zámořské Major League Soccer 53 branek v 53 zápasech odehraných v LA.
Prezident LA Galaxy Chris Klein poznamenal: „Chtěli bychom Zlatanovi poděkovat za jeho služby odvedené nejen pro náš klub, ale i pro celou MLS. Od jeho příchodu pozitivně ovlivňoval vnímání fotbalu jako sportu a velmi si vážíme, jakým profesionálem je, jak týmu obětoval vše a projevoval svou vášeň pro fotbal.“
Navzdory jeho osobním statistikám se LA Galaxy v závěrech sezóny příliš nedařilo. Za tu dobu zvítězilo jen v jednom zápase playoff, naposledy Galaxy v konferenčním semifinále podlehlo městskému rivalovi Los Angeles FC.
Ani cenu pro nejužitečnějšího hráče letos ‚Ibra‘ nezískal, když jej zastínil Carlos Vela, mexický šikula, jehož si leckdo může pamatovat z londýnského Arsenalu. Ten v letošní sezóně nastřílel 34 branek, což činí historický rekord soutěže.
Kam povedou další Ibrahimovićovy kroky? Hovoří se o zájmu týmů z italské Serie A, kde už hráč v minulosti oblékal dres Juventusu, AC Milán i Interu Milán. Právě Rossoneri by o něj údajně stáli, registruje se i zájem Bologny.
Tak uvidíme, kde bude příště Švéd s vlasy v culíku řádit.
-
Chance Liga
Jsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-
Hokej
Pech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-
Chance Liga
Trpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd
-
Fotbal
Kúdela by letěl hned? Infantino po kauze Viníciuse prosazuje pravidlo, které změní fotbal












