Spojte se s námi


Hokej

Švédsko vs. Slovensko: Preview a tipy na sázení

Začíná pořádně přituhovat. Boje o čtvrtfinále vrcholí. Už není kam uhnout. V případě Švédska to platí dvojnásob. Velký favorit turnaje musí vyhrát všechny zbývající zápasy, aby měl vůbec postupovou naději. Slováci jsou na tom lépe. Vedou skupinu A s 12 body.

Publikováno

dne

Začíná pořádně přituhovat. Boje o čtvrtfinále vrcholí. Už není kam uhnout. V případě Švédska to platí dvojnásob. Velký favorit turnaje musí vyhrát všechny zbývající zápasy, aby měl vůbec postupovou naději. Slováci jsou na tom lépe. Vedou skupinu A s 12 body a k postupu jim stačí získat jediný bod. Zvítězí Švédové a vykřesají si ještě naději? Nebo Slováci opět překvapí favorita a postarají se o jeho brzký konec?

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Před začátkem patřilo Švédsko mezi velké favority turnaje. Poskládalo silný tým a mělo medailové ambice. Jakmile turnaj začal, tak se tyto plány zbortily jako domeček z karet. Přišlo selhání s Dánskem i Běloruskem a situace začala být kritická. Duel se Švýcary favorit jasně zvládnul, ale poté přišlo další zaváhání.

V utkání s Českou republikou neudrželi Švédové dvoubrankové vedení a prakticky vyhraný zápas jim proklouzl mezi prsty. To je dostalo do situace, jakou neznají. Museli vyhrát všechny 3 zápasy za 3 body a ještě se spolehnout na zaváhání ostatních týmů.

Velkou Británii jasně porazili 4:1 a první krok zvládli. Teď je však čeká Slovensko a Rusko. To bude daleko těžší oříšek. Proti Slovensku po hodně dlouhé době nebudou jasným favoritem. Kvalita kádru je však pořád na jejich straně. Hrají o všechno. Jakákoliv bodová ztráta znamená konec nadějí na postup. Odvrátí Švédové toto fiasko?

Slovensko je v daleko komfortnější pozici. Výborně začalo turnaj a v podobném duchu pokračuje. Výhra nad Běloruskem, Velkou Británii, Ruskem a Dánskem je poslala do čela skupiny A s 12 body.

Jediné zaváhání přišlo se Švýcary, kteří je totálně přejeli (prohra 1:8). Postup nadále drží pevně ve svých rukou. Pokud získají v příštích 2 zápasech alespoň bod, jsou ve čtvrtfinále. Nebude to však vůbec jednoduché, neboť je čekají velmi těžcí soupeři. Švédsko a Česká republika.

Budou to určitě chtít rozseknout už proti Švédům. Proti ČR by to měli hodně těžké a dostali by se pod obrovský tlak. Větší šanci mají spíše proti Švédům. Pokud naváží na předchozí výborné výkony, tak můžou určitě vyhrát. Byl by obrovský paradox, kdyby Švédy vyřadili z turnaje zrovna Slováci.

Na co si vsadit?

Oba týmy hrají o hodně. Švédové o naději. Slováci zase o jistotu postupu. V lepším rozpoložení jsou rozhodně Slováci. Kvalita týmu zase hovoří pro Švédy. Favorit turnaje však příliš nepřesvědčil ani proti Velké Británií. Měl by to být velmi vyrovnaný duel. Slováci potvrdí výbornou formu a zajistí si postup do čtvrtfinále.

Tip na sázení | Neprohra Slovenska v kurzu 2.45 u Tipsportu

Reklama

Oblíbené