Spojte se s námi


Fortuna liga

Svědík o konci ve Slovácku: Šest let ve stejném prostředí je moc. 49letý trenér promluvil i o své budoucnosti

Martin Svědík v pondělí odpoledne prostřednictvím prohlášení na klubovém webu oficiálně oznámil, že po skončení sezóny opustí Slovácko. V úterním rozhovoru pro Livesport Daily pak prozradil, jak dlouho o tomto kroku přemýšlel a co jej k tomu především vedlo.

Publikováno

dne

Martin Svědík v pondělí odpoledne prostřednictvím prohlášení na klubovém webu oficiálně oznámil, že po skončení sezóny opustí Slovácko. V úterním rozhovoru pro Livesport Daily pak prozradil, jak dlouho o tomto kroku přemýšlel a co jej k tomu především vedlo.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Trenér Svědík toho se Slováckem dokázal spoustu. Od doby, kdy fotbalové A-mužstvo z Uherského Hradiště v roce 2018 převzal ušel kus cesty.

Postupem času jej dostal do prostřední skupiny týmů též bojujících o účast v evropských pohárech, konstantní progres Slovácka vyvrcholil sezónou 2020/21 a konečným čtvrtým místem v tabulce.

Toto umístění Slovácko o rok později zopakovalo a navíc vybojovalo historickou trofej, když ve finále MOL Cupu porazilo Spartu 3:1. Svědík své svěřence dostal do Evropské ligy, následně do základní skupiny Evropské konferenční ligy.

Tato dlouhá spolupráce Svědíka se Slováckem však po konci právě probíhajícího soutěžního ročníku skončí. Současný kouč týmu z Uherského Hradiště to potvrdil ve svém pondělním oficiálním vyjádření.

Svědík o svém rozhodnutí a budoucnosti

V úterním rozhovoru pro Livesport Daily přiznal, že nad svým rozhodnutím začal přemýšlet už během zimní přípravy. Považoval každopádně za nutné to včas oznámit i klubu, aby si mohli najít adekvátní náhradu. Co hrálo roli v rámci jeho rozhodnutí a jak to má s budoucností?

„Pracuju s týmem šest sezon, to vám ukáže některé věci, které máte jasně dané do své budoucnosti. Myslím si třeba, že šest let je moc, pokud některé věci zůstávají stejné, jste dlouho ve stejném prostředí se stejnými hráči. To je pak velice obtížné, zvlášť když se dostanete do situace, kdy se nedaří, jako se to teď stalo nám,“ řekl Svědík.

„O tom jsem zatím vůbec nepřemýšlel. Vím, že pokud do nějakého klubu, budu chtít znát nejdřív jeho ambice a být s nimi za jedno. Zároveň je ale klidně možné, že si dám pauze a vynahradím rodině čas, který jsem jim kvůli dlouhému angažmá v Uherském Hradišti nemohl věnovat,“ dodal na adresu své budoucnosti.

Zdroj: Fortuna liga, Livesport Daily

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.