Spojte se s námi


eSport

Střípky z EMEA Masters: Kvalifikace do hlavní fáze turnaje, má za sebou první část. Kdo překvapil a jak si vedli naši zástupci?

Druhá největší evropská soutěž ve které se utkají nejlepší týmy z národních lig, zahájila svoji jarní část. Po razantních změnách v celkové organizaci evropských soutěží, se turnaj známý jako EU Masters, letos přejmenoval na EMEA Masters.

Publikováno

dne

Druhá největší evropská soutěž ve které se utkají nejlepší týmy z národních lig, zahájila svoji jarní část. Po razantních změnách v celkové organizaci evropských soutěží, se turnaj známý jako EU Masters, letos přejmenoval na EMEA Masters.

Důvodem této změny bylo připojení Turecka a států severní Afriky a Blízkého východu (Arabská liga). Změna platná od této sezóny má pomoct těmto oblastem s propagací LoL a větší konkurenceschopností jejich týmů.

Turecko mělo donedávna vlastní region, se svoji ligou a svým zástupcem na mezinárodních turnajích. To se letos změnilo. Novinkou je účast arabských týmů, které dosud neměly vlastní region a jedinou možností soupeření, byly lokální turnaje.

Riot Games si od této změny slibuje větší sledovanost a finanční stabilitu. Turnaj Masters je rozdělen na dvě části. V té první se dvanáctka nejlepších týmů z národních lig, na základě žebříčku, přímo kvalifikuje do hlavní soutěže.

Systém je velmi podobný jako fotbalové Lize Mistrů. Dalších šestnáct týmů z výkonnostně slabších lig a třetích týmů silnějších lig, sehrály ve skupinách kvalifikaci.

Ze čtyř skupin, osmička vyvolených si to napřímo rozdá v Bo3 o zbylá čtyři místa do hlavní fáze. Tímto nám vznikne finálová šestnáctka, která bude bojovat o titul nejlepšího celku národních lig.

Kdo překvapil a kdo naopak zklamal?

Zápasy ve skupinách proběhly velmi rychle. Velmi zajímavé bylo sledovat výkony tureckého a arabských týmů, jak si poradí s evropskou konkurencí. Turci měli v případě neúspěchu jisté, že jejich šampión a vicemistr startuje již v hlavní fázi. Pro arabské týmy toto štěstí neexistovalo. Nicméně celky z těchto částí překvapivě obstály v tvrdé evropské konkurenci.

Arabští šampioni – Geekay Esports, vyhráli svoji skupinu, kde ztratili jeden zápas s francouzskou trojkou Aegis. Turecká trojka v turnaji, známá organizace Papara SuperMassive, která hrála i na světovém šampionátu, dokázala také postoupit do rozhodujícího boje o hlavní fázi. Dalším arabským želízkem v ohni byl tým RA’AD. Tým sice nepostoupil ze skupiny, nicméně skóre 2-4 je pro tento celek, velmi cennou zkušeností.

Mírné rozčarování určitě cítili šampioni ligy Beneluxu, kteří nedokázali přehrát v přímém souboji tureckou trojku a končí už ve skupině. Naprostou dominanci ukázali hráči Partizanu Esports – šampióni Balkánské ligy, kteří jako jediní neprohráli ve skupině.

Jak se dařilo našim týmům?

Naše československá liga Hitpoint Masters vyslala do bojů dva celky. Byli jimi čeští šampioni z týmu Entropiq a vicemistři z eSuby. Výkony našich týmů dle výsledků z naší ligy proti mezinárodní konkurenci však překvapily všechny.

Entropiq, kteří na papíře měli být velkou nadějí a mohli konečně prolomit prokletí českých týmů na Masters, totálně vybouchli. Tým skončil s pouhou jedinou výhrou poslední ve skupině. Zda došlo na velkou nervozitu nebo podcenění celé situace, to ukáže čas.

Naopak český vicemistr eSuba, zahrál neobvykle velmi dobře a dokonce vyhrál svoji skupinu, ve které za sebou nechal řecké šampiony. Výkon eSuby musel nejednoho překvapit, zejména po ne úplně snadné cestě týmu v domácí soutěži.

Tým má před sebou nyní velký úkol, během pátečního odpoledne porazit tureckou trojku Papara SuperMassive. Pokud český vicemistr zvítězí, bude mít naše liga poprvé v historii tým v hlavní fázi Masters.

Utkání začíná od 17:00 a můžete ho sledovat na Twitchi Hitpoint Masters, tak i na oficiálním kanálu EMEA Masters.

Zdroj: EMEA Masters, Twitter

Reklama

Oblíbené