Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Stínadla se už nebouří, s novým realizačním týmem přišly lepší výkony. Oslabí...

  Stínadla se už nebouří, s novým realizačním týmem přišly lepší výkony. Oslabí severočechy odchod Alexe Krále?

  -

  Teplický klub po začátku soutěže nepodával očekávané výkony, což vedlo k odvolání trenéra Daniela Šmejkala a sportovního manažera Jakuba Dovalila. Změna skutečně dopomohla k lepším výkonům teplických, což je spojeno také s odchodech některých podzimních opor.

  David Vaněček u míče. Zdroj: fkteplice.cz

  Klub se na počátku sezóny potácel na konci tabulky. V Teplicích na nic
  nečekali a přišel nový trenér Stanislav Hejkal a sportovní manažer Štěpán
  Vachoušek, který patří do výkladní skříně teplického fotbalu. Ke konci podzimu okusilo mužstvo konečně i chuť vítězství, na podzim se tak na Stínadlech urodilo solidních 25 bodů. To je po nepovedeném začátku krásný výsledek.

  Ale pozor! Na 11. místo, které znamená boj o záchranu, mají tepličtí náskok pouhé 4 body, což není vůbec mnoho. Navíc odchod Alexe Krále do Slavie znamená pro modrožluté velkou ztrátu, stává se z něj totiž v Čechách výjimečně komplexní fotbalista. Málokterý hráč dokáže hrát na postu stopera nebo defenzivního záložníka tak vyrovnaně jako on. Klub za něj musí najít adekvátní náhradu, jinak by mohl lehce spadnout do sestupových vod. Také útočník David Vaněček odešel do skotského Heart of Midlothian. Ze Slavie Praha za něj přichází na jeden a půlroční hostování útočník Jan Kuchta, který na podzim působil ve Slovácku.

  K největším problémům klubu patří žalostná podzimní návštěvnost, která hodně umazává výhodu domácího prostředí. Teplický stadion, který byl otevřen v roce 1973, má kapacitu přes 18 tisíc diváků. Návštěva tří tisícovek věrných se proto na tak velké ploše ztratí a fanoušci domácích nejsou slyšet. Průměr 4 364 diváků na zápas v českých poměrech vypadá na první pohled pěkně, průměr však zvyšuje asi 15 000 návštěvnost utkání se Spartu a 7 000 diváků na zápasu se Slavií. Fotbal v ostatních případech sleduje v lázeňském městě vždy 3 000 a méně fanoušků, na poslední zápas se Zlínem přišlo i kvůli počasí jen 1 543 diváků.

  Klub tak čekají na jaře dva důležité úkoly: udržet klidný střed tabulky a
  zlepšit návštěvnost, a to nejlépe atraktivnějším herním pojetím. A velkým
  úkolem do blízké budoucnosti je naleznout nového lídra týmu. Admir Ljevakovič hraje za Teplice už dvanáct let a tímto tahounem bezpochyby je. Tento rok bude mít 35 let, a pokud mu zdraví dovolí, hrát může ještě několik sezón. Přesto by se měl sportovní manažer Štěpán Vachoušek už začít pomalu poohlížet po jeho nástupci, protože autoritu v kabině nelze získat ze dne na den. Vůdčí osobnost přitom plní v každém týmu neuvěřitelně důležitou úlohu.

   

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Kdo je katem londýnských velkoklubů? Ten, který byl v Londýně nechtěný

  V úterním zápase Ligy mistrů podlehla londýnská Chelsea na svém hřišti Bayernu Mnichov 0:3. Velký podíl na výhře Bayernu má německý reprezentant...

  Před pěti lety porazil rakovinu a přišel o ledvinu, ve 39...

  Třebaže Zbyněk Irgl nikdy nehrál v NHL, jedná se o hráče, který vždy prokazoval obrovské kvality. Když mu ve 34 letech diagnostikovali...

  Busquets s Rakitičem láteřili nad úzkým kádrem, Ospina tvrdil, že je...

  K mikrofonům do mixážní zóny zamířilo po skončení úvodního osmifinálového duelu Neapole s Barcelonou celkem 5 hráči, 2 na straně prvně jmenovaného...