Spojte se s námi


eSport

Splněný fifařský sen, říká MarioOoso99 o turnaji V4, na kterém narazí na evropské soupeře

V jednadvaceti letech je jedním z nejlepších tuzemských hráčů série FIFA. Mario „MarioOso99“ Gumbrešt byl prvním na domácí scéně, kdo dokázal pokořit metu 100 výher ve víkendové lize bez porážky. V současné době reprezentuje tým Entropiq a připravuje se na prestižní turnaj V4.

Publikováno

dne

V jednadvaceti letech je jedním z nejlepších tuzemských hráčů série FIFA. Mario „MarioOso99“ Gumbrešt byl prvním na domácí scéně, kdo dokázal pokořit metu 100 výher ve víkendové lize bez porážky. V současné době reprezentuje tým Entropiq a připravuje se na prestižní turnaj V4. Nejen o tom vyprávěl v rozhovoru pro náš web.

Vaše kariéra začala v týmu Zicon eSports, poté jste i díky vynikající sérii, ve které jste splnil svůj cíl 100 výher bez porážky ve víkendové lize, přešel do Sparty, jejíž jste fanouškem. Jaké je to stát se hráčem oblíbeného klubu?

Spartě Praha fandím od malička a vždy jsem chtěl hrát za ni reálný fotbal, což se nakonec nepovedlo, takže jsem rád, že jsem si svůj dětský sen mohl splnit alespoň v tom virtuálním světě.

V létě jste se rozloučil se Spartou a přešel do týmu Entropiq. Až v tomto týmu jste se dle svých slov stal profesionálem. Sparta vám takové podmínky nedopřála ani ve vylepšené smlouvě?

Se Spartou jsme jednali o novém kontraktu, ale mým cílem bylo se Fifě věnovat na plný úvazek, a to mi bohužel Sparta nedokázala zajistit. Přišla nabídka od Entropiqu, která mi umožnila se věnovat Fifě naplno.

Chvíli po přestupu do Entropiqu jste vyhrál Mistrovství České a Slovenské republiky. Jde o váš největší kariérní úspěch?

Určitě je to jeden z mých největších úspěchů společně s vítězstvím v iSport Lize, která se též řadí mezi největší turnaje u nás.

Jak se vám líbí FIFA 22 oproti starším ročníkům a jaký byl vaším nejoblíbenějším?

Z Fify 22 mám zatím velice dost smíšené pocity. Abych řekl pravdu, je to zatím takové dobývání do soupeřovy obrany a gólmani jsou až moc dobří. Mám radši, když jsou zápasy nahoru – dolů. Můj nejoblíbenější ročník je jednoznačně ten minulý – FIFA 21.

Vaším cílem v nové organizaci bylo dostat se na evropskou scénu. Tam nyní míříte v rámci turnaje V4. Dokážete tento turnaj fanouškům přiblížit a říci možné cíle, které na něm máte?

Mým hlavním cílem po podepsání kontraktu s Entropiqem bylo určitě se dostat na zahraniční event. Je to v podstatě pro mne takový fifařský „splněný sen.” Čekají nás určitě velká jména ze světové FIFA scény, ale chceme s Emericksonem postoupit ze základní skupiny a udělat co největší výsledek v play-off.

V jednom z rozhovorů jste zmínil, že jste již klidnější a při hře neházíte s věcmi. Jak jste k tomu dospěl? Přišlo to s častějšími výhrami?

Řekl bych, že jsem už díky zkušenostem při hraní klidnější. Když hraju jakýkoliv turnaj, tak se snažím na sebe nevyvíjet tlak a plně se koncentruju pouze na zápas.

Reklama

eSport

Joinpaw: Herní konzole pro psy. Kromě zábavy slibná inovace založená na vědecké studii. Co vše toto psí zařízení slibuje?

Zdá se to asi jako téma přitažené za vlasy, ve start-upu Joinpaw však pracují na nové psí herní konzole, která kromě toho, že má být nejlepšímu příteli člověka plně přizpůsobena, má rozvíjet také jejich inteligenci či potlačit psí demenci.

Publikováno

dne

Zdá se to asi jako téma přitažené za vlasy, ve start-upu Joinpaw však pracují na nové psí herní konzole, která kromě toho, že má být nejlepšímu příteli člověka plně přizpůsobena, má rozvíjet také jejich inteligenci či potlačit psí demenci.

Díky britskému start-upu Joinpaw se psi v budoucnu možná dočkají své vlastní herní konzole. Ano, na první pohled se to zdá jako naprosto nesmyslná kombinace, přičemž mnozí by jistě mohli namítnout „proč kazit psům oči?“.

Ovšem nenechte se mýlit, tato konzole má kromě zábavy daleký přesah. Podle serveru Tech Raptor totiž poslední výzkumy ukázaly, hry mohou mít hmatatelný přínos pro lidskou gramotnost, reflexy či duševní zdraví.

Další výzkumy pak hovoří o tom, že stejně jako u člověka má herní konzole Joinpaw zlepšit vlastnosti také u psů.

Konkrétně se má jednat především o ty starší, kteří začínají mít problémy s mozkem, a u kterých nastává psí demence. Přesně tohle je totiž záměr tohoto britského start-upu, pokusit se zajistit psům žít delší a šťastnější život.

A jak by to vlastně mělo fungovat? Konzole Joinpaw se skládá z dotykového displeje, dávkovače pamlsků, mikrofonu, kamery a sady reproduktorů. Pes pak musí na obrazovce splnit řadu úkolů, aby mu herní zařízení za usilovnou snahu vydalo pamlsek.

V níže přiloženém videu se ostatně na herní konzoli Joinpaw, respektive jak by vlastně měla fungovat, můžete sami podívat.

Výše přiložená ukázka tak dobře popisuje celý koncept britského start-upu, přičemž pro psy by v budoucnu mělo být skutečně připraveno několik her. Kromě samotné konzole je součástí balení také fitness tracker, který zobrazuje záznamy o fyzické aktivitě vašeho psa.

Pozitivní vliv na zdraví psů

Jak už tedy výše píšeme, Joinpaw má být budoucí psí herní konzolí, která však má své vědecké základy. Studie ukázaly, že psům by hraní jednoduchých her na dotykové obrazovce mohlo prospět, přičemž vědecká poradkyně Joinpaw Clara Manciniová tvrdí, že výsledky jsou velmi slibné.

Co se ceny nebo data vydání týče, nic samozřejmě zatím není potvrzeno. Jak už Tech Raptor zmiňuje, před vydavateli je ještě spousta práce, včetně dalších psích her.

Zdroje: Tech Raptor, Joinpaw

Pokračovat ve čtení

eSport

Carzzy je oficiálně hráčem MAD Lions, k němu se přidá Hylissang

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Publikováno

dne

Od

Matyáš „Carzzy“ Orság nezažil nejlepší rok svého života, se supertýmem Vitality nepostoupili ani do Play-offs. To znamenalo, že se něco v týmu bude měnit, první na řadě byla botlane. Český marksman si musel hledat nový tým, nakonec si pro svojí další cestu vybral organizaci, kterou už reprezentoval.

Dvojnásobný vítěz LEC Matyáš „Carrzy“ Orság se vrací do MAD Lions, znělo z úst LEC Woolooa několik týdnů před začátkem přestupového období. Fanoušci se tomuto kroku španělské organizace spíše vysmáli.

Český hráč zažil hodně nepovedený rok a tak se rozhodl pro návrat do místa, kde je jako doma. V MAD Lions přišly jeho největší úspěchy, dvě účasti na Worlds, TOP4 na MSI a dva LEC tituly.

Nyní v jádru týmu zůstal pouze Elyoya. Humanoid odešel společně s ním, letos tým opustila i dvojice Armut a Kaiser. Kaiser by měl zamířít právě k týmu, který Carzzyho odkopl. Kroky tureckého toplaner budou směřovat do severní Ameriky.

S kým bude hrát Carzzy v týmu?

Na toplane se objeví Chasy, korejský toplaner, který hrál za Damwon Kia a X7 Esports. Korejský toplaner je po českém hráči druhým nejmladším v týmu. Chasyho nejhranějším šampionem je Gnar, ale na toplane už si zahrál i Vayne nebo Tristanu.

Jungle, mid dvojice se měnit nebude, MAD Lions si udrželi Elyoyu i Nisqyho, ti se tak stanou základem celého týmu. Od obou hráčů se dá očekávat, že tým podrží i v těžkých situací. Dalo by se říci, že oba jsou jistoty svého týmu.

K již známé čtveřici hráčů se přidá jeden z nejlepších supportů historie League of Legends. Bulharský support Hylissang skončil ve Fnatic, se kterými se rozloučil v dobrém. Proč si MAD zvolili právě Hyliho, otázka kterou si fanoušci pokládali po oznámení přestupu.

Přestavba týmu, jež proběhla v tomto přestupovém období byla rozhodně posunem. Jestli to byl posun k lepšímu nebo k horšímu se dozvíme až během zimního splitu LEC.

Zdroj: MAD Lions

Pokračovat ve čtení

eSport

JDG staví superteam, přijdou Ruler a knight, Kanavi zůstává

Letos to na Worlds pro JDG nevyšlo, vypadli v semifinále s T1. Nyní chystají přestavbu týmu, udrželi opory a získali posily. Podle čínských a korejských zdrojů je už jasné, kdo bude v dalším roce reprezentovat Jingdong Gaming Intel Esports Club.

Publikováno

dne

Od

Letos to na Worlds pro JDG nevyšlo, vypadli v semifinále s T1. Nyní chystají přestavbu týmu, udrželi opory a získali posily. Podle čínských a korejských zdrojů je už jasné, kdo bude v dalším roce reprezentovat Jingdong Gaming Intel Esports Club. Přijde jeden korejský hráč, k němu se přidá hvězda čínského League of Legends.

V roce 2022 měli JDG dost pravděpodobně nejlepší tým na světě, tedy alespoň podle fanoušků a sázkových kanceláří. Vyhráli LPL a přes Worlds také prošli bez jediného problému až do semifinále. V semifinále se jim do cesty postavili T1, těm se podařilo poslední čínský tým v turnaji vyřadit.

Toto dostalo majitele JDG do pozice, kdy museli udělat změnu. První velkou změnou je odchod čínské legendy Yagaa. Čínský midlaner v týmu vydržel 5 let a nyní je čas na změnu. Jako další působiště nejspíše zvolí RA nebo BLG.

Kdo Yagaa nahradí? Jasnou jedničkou na seznamu možných náhrad je midlaner Top Esports knight. Čínský midlaner je známý hlavně pro svého Ekka a svojí Zoe, český komentátor Xnapy ho dokonce nazval nejlepším Zoe hráčem na světě.

Zajímavostí je, že Yagao a knight jsou velmi dobří přátelé, oba pochází z města Pingxiang. Zde se také poprvé potkali v internetové kavárně, jejich cesty se neustále spojují. Naposledy se potkali ve finále turnaje města Pingxiang, kde se Yagao stal nejlepším hráčem svého města.

Nyní se jejich cesty znovu setkají, Yagaova nyní bude vést úplně opačným směrem než tak knightova. Doinb na svém streamu prozradil, že JDG roster už je 99% jistý.

Kromě přestupu knighta informoval Doinb i o novém ADC v týmu JDG. Novým AD Carry hráčem se podle všeho stane Ruler, který nahradí Hopa. Kanavi prodloužil smlouvu a tak zůstane s týmem, to samé platí pro dvojici 369, Missing.

Zdroj: Doinb

Pokračovat ve čtení

Oblíbené