Chance Liga
Sparta si poradila se Zlínem 3:1 a vrací se do čela. Blýskl se Rrahmani, obrana se trápí
V posledním zápase sedmého kola Chance ligy přivítala Sparta na domácím stadionu Zlín, který je překvapením letošní sezony. Letenští od úvodního hvizdu kontrolovali hru a dokázali skvěle zužitkovat své šance. Blýskl se především Albion Rrahmani, který vstřelil dvě branky. Naopak zraněními sužovaná obrana Pražanů opět inkasovala.
V posledním zápase sedmého kola Chance ligy přivítala Sparta na domácím stadionu Zlín, který je překvapením letošní sezony. Letenští od úvodního hvizdu kontrolovali hru a dokázali skvěle zužitkovat své šance. Blýskl se především Albion Rrahmani, který vstřelil dvě branky. Naopak zraněními sužovaná obrana Pražanů opět inkasovala.
- Sparta porazila Zlín 3:1
- Rrahmani mužem zápasu
- Obrana Sparty stále působí nejistě
Pražská Sparta zakončila 7. kolo Chance ligy výhrou nad Zlínem a vrací se tak do čela ligové tabulky před první reprezentační přestávkou. Připsala si šestou ligovou výhru v řadě a zdá se, že družina Briana Priskeho je zpátky v té nejlepší formě. Navíc se na Letné mohou těšit i z postupu do Konferenční ligy.
Sparta si poradila se Ševci
Sparta byla pod tlakem Slavie, která zvládla svůj sobotní zápas v Mladé Boleslavi poměrem 3:1 a na pár hodin se jako ligový mistr vrátila do čela tabulky. Brian Priske si připravil skvělou odpověď, když do základní sestavy postavil Albiona Rrahmaniho a novou posilu Letenských, Siverta Mannsverka.
Tento tah dánskému stratégovi vyšel na jedničku, jelikož to byl právě Rrahmani, kdo ve 31. minutě poslal Spartu do vedení.
Sparta z kraje druhého poločasu navíc odskočila do dvoubrankového vedení po gólu Veljka Birmančeviće. Povedený večer na Letné vyšperkoval krásnou brankou Rrahmani, který si k 25. narozeninám nadělil druhý gól a svým pátým zásahem srovnal v pořadí ligových střelců Matěje Vydru.
Rrahmani byl od začátku zápasu aktivní a dostával se do spousty šancí. Za svůj skvělý pohyb a dobrý výběr místa byl po zásluze odměněn. Po vystřídání v 80. minutě celá Letná skandovala jeho jméno, o čemž si v minulé sezoně mohl nechat jen zdát.
Jako dalšího hráče na straně Sparty bych vypíchl Kaana Kairinena, který podal svůj standardní výkon, jenž je na českou ligu nadstandardní. Zmínku si zaslouží i jeho kolega v záloze, nová posila Sivert Mannsverk, který se pomalu začíná ve Spartě rozkoukávat, a John Mercado, jenž byl na levém wingbeku k nezastavení.
Obrana se stále trápí
Kdybychom měli na výkonu Sparty v zápase se Zlínem něco kritizovat, byla by to jednoznačně obrana, která nepůsobí vůbec jistě. Defenziva Pražanů si prochází personální krizí a proti Zlínu postrádala hned pětici hráčů kvůli zraněním či karetním trestům.
Do obrany se po další pauze vrátil Filip Panák, ale bylo na něm vidět, že mu nějaký čas zabere, než se dostane do zápasového tempa. Po úvodním gólu Sparty se Zlín po chybách Letenských dostal do několika slibných šancí a nebyl daleko od skórování.
Nakonec Sparta přeci jen inkasovala, když úplně nestřežený Natchkebia v 91. minutě naběhl na centr Jakuba Koláře a korigoval stav utkání na konečných 3:1 z pohledu Sparty.
Gól Spartu nakonec mrzet nemusel. I přes něj se vrátila zpět na první místo v tabulce. Reprezentační přestávka přijde Letenským vhod, jelikož marodka je příliš velká a Brian Priske už nemá příliš kde brát.
Zdroj: Autorský článek
-
Fotbalpřed 5 dny
Prekop za pár minut zkazil, co mohl. Už nikdy víc, zuří fanoušci Slavie
-
Fotbalpřed 4 dny
Proč ten Vindahl pořád chytá? Gólman Sparty v Rijece naštval fanoušky už za 9 minut
-
Evropská ligapřed 4 dny
VIDEO: Nádherná přihrávka Pavla Šulce jistila třetí evropskou výhru Lyonu v řadě
-
Bojové sportypřed 2 dny
Nádhera! UFC kráska odhalila pozadí, fanoušci chtějí bonus pro kameramana












