Spojte se s námi


Gaming

Sony zastavuje prodej her v Rusku! K japonskému gigantovi se připojují i další velké společnosti

Japonský gigant Sony v noci ze středy na čtvrtek oficiálně oznámil, že pozastavuje prodej svých her a fungování různých služeb na území Ruské federace. Ani to ani zdaleka jediná společnost, která již ruský herní trh opustila…

Publikováno

dne

Japonský gigant Sony v noci ze středy na čtvrtek oficiálně oznámil, že pozastavuje prodej svých her a fungování různých služeb na území Ruské federace. Ani to ani zdaleka jediná společnost, která již ruský herní trh opustila…

Divize společnosti Sony (Playstation) v noci ze středy na čtvrtek oficiálně oznámila, že zastavuje prodej svých herních produktů a služeb na území Ruska.

První kroky společnost Sony provedla už před uvedením nového Gran Turisma 7. Tuto horkou novinku totiž stáhla z ruského Playstation Store, který již v zemi dokonce nebude vůbec dostupný.

„Sony Interactive Entertainment se připojuje ke globální komunitě, která volá po míru na Ukrajině. V Rusku jsme proto pozastavili jsme prodej veškerého softwaru a hardwaru, zrušili launch Gran Turisma 7 a ukončili fungování PlayStation Storu,“ zní z oficiálního prohlášení, na které se můžete podívat v příspěvku výše.

Nezávisle na tomto rozhodnutí Sony pak také Nintendo uvedlo, že rovněž pozastavuje i veškeré dodávky do Ruska s odkazem na značnou nestálost a nepříjemnosti ohledně logistiky a distribuce fyzického zboží.

Výrobce herní konzole Switch se také ve světle nedávných událostí rozhodl odložit vydání hry Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, což je strategická hra s vojenskou tématikou.

Sony a Nintendo tak jdou ve stopách a zařazují se vedle ikonických značek (McDonald’s, Coca-Cola, PepsiCo a Starbucks), které již v nedávném čase pozastavily provoz právě na území Ruské federace.

Už v minulém týdnu přitom různé videoherní společnosti začaly podnikat kroky k přerušení vztahů s Ruskem. Řeč je například společnosti CD Projekt, tvůrci sci-fi hry Cyberpunk 2077, a Electronic Arts, kteří uvedli, že zablokují veškerý prodej her v Rusku a Bělorusku.

Další gigant, tentokrát Microsoft, v pátek 4. března oznámil, že zastaví veškeré nové prodeje svých produktů a služeb v Rusku, včetně herních konzolí Xbox, softwaru a předplatitelských služeb.

Obchodní vztahy s Ruskem přerušilo také studio Epic Games, tvůrci velmi známého titulu s názvem Fortnite.

Zdroje: Sony, CNBC, Vortex

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.