Reklama

Slovenský fotbalový pohár zná své finalisty! Ve finále se utkají Slovan Bratislava a Žilina

Fotbalisté Slovanu Bratislava mají možnost obhájit prvenství ve slovenském poháru. V minulém ročníku porazili ve finále těsně tým MFK Ružomberok 1:0 a letos se střetnou s Žilinou, která vyhrála pohár pouze jednou, a to v roce 2012.

Zdroj: MŠK Žilina

Finále slovenského fotbalového poháru se uskuteční 19. května v 18. hodin na bratislavském Národním fotbalovém stadionu (Tehelné pole).

Zápas v přímém přenosu odvysílá RTVS. Finále se uskuteční bez přítomnosti diváků. V případě nerozhodného výsledku následuje prodloužení (2×15 minut), pokud se ani v něm nerozhodne, určí vítěze pokutové kopy.

Slovan Bratislava určitě bude chtít obhájit loňský úspěch a navíc může získat double – vyhrát domácí ligu a národní pohár.

Žilina je na tom v domácí lize mnohem hůře a momentálně se nachází na 4. místě, které nezaručuje účast v evropských pohárech. Proto si výhrou ve slovenském poháru mohou fotbalisté Žiliny zajistit účast v Evropské lize UEFA.

Třetí místo, zaručující evropské poháry, se Žilině vzdaluje a nabízí se otázka, jestli se teď nebude více soustředit na finálový zápas. Tuto možnost vyloučil hlavní trenér Pavol Staňo.

“Teď máme sice nabitý program, ale potom se to trochu zvolní, takže určitě nebudeme nijak kalkulovat. Hráči musí zvládat těžké zápasy nonstop. Rotace plánujeme dělat, ale určitě se nebudeme orientovat jen jedním směrem,” řekl v rozhovoru pro klubový web.

Zdroj: MŠK Žilina

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené